Elektronika.lt

Elektronika.lt - elektronikos, informacinių ir
ryšių technologijų portalas

Adresas: http://www.elektronika.lt
El. paštas: info@elektronika.lt
 Atspausdinta iš: http://www.elektronika.lt/patarimai/kompiuterija/312/kaip-issirinkti-delnini-kompiuteri/spausdinti/

Kaip išsirinkti delninį kompiuterį?

Publikuota: 2005-01-01 15:10
Tematika: Kompiuterinė įranga
Inf. šaltinis: el. paštas Infotopas, UAB

Prieš renkantis vieną ar kitą delninio kompiuterio modelį svarbiausia žinoti jo panaudojimo tikslą. Tik žinant tikslą galima parinkti tinkamiausią pirkinį. Kadangi mes tikimės, kad Jūs jau žinote savo būsimojo delninio kompiuterio panaudojimo tikslą, tuomet norėtume atkreipti dėmesį į svarbiausius delninio kompiuterio parametrus:

Gamintojas: renkantis gamintoją ir jo modelį būtina pasidomėti, koks aptarnavimas Lietuvoje (garantinis, pogarantinis), kokia galimybė įsigyti priedų pasirinktam modeliui, koks garantinio periodo terminas.

Operacinė sistema: populiariausios yra dvi operacinės sistemos, skirtos delniniams kompiuteriams: PALM OS ir POCKET PC. Kuri operacinė sistema yra geresnė, galima diskutuoti ištisas valandas. Pabandysime pateikti tik kelis esminius akcentus (platesnę informaciją galite sužinoti susisiekę su mūsų specialistais). Rekomenduojame rinktis PALM OS, nes: operacinė sistema nr. 1 pasaulyje, stabilesnė, greitesnė, didesnis programinės įrangos pasirinkimas, ilgesnis baterijos darbas. Rekomenduojame rinktis POCKET PC operacinę sistemą, nes: didesnės priedų pasirinkimo galimybės – GPS, LAN, PowerPoint prezentacijos, glaudesnis ryšys su MS OUTLOOK, patogesnis duomenų įvedimas (sąlyginai).

Procesorius: daugumos delninių kompiuterių procesorių taktinis dažnis viršija 100 Mhz ir siekia net 400 Mhz (tai dar ne riba). Procesoriaus pasirinkimas priklauso nuo pasirinktos operacinės sistemos ir nuo prognozuojamo delninio kompiuterio panaudojimo. Jeigu delninuką planuojate naudoti tik darbo organizavimui ir užrašams, rekomenduotume rinktis lėtesni procesorių. Tokiu būdu baterijos darbo laikas bus ilgesnis. Sudėtingesniems darbams, multimedijai ar panašiai derėtų rinktis spartesnį procesorių. Atminkite, jog tai nėra griežta taisyklė. Kiekvienu konkrečiu atveju rekomenduotume pasikonsultuoti su mūsų specialistais.

Atmintis: vidinės atminties kiekis delniniuose kompiuteriuose svyruoja nuo 8 iki 128 MB. Ši atmintis yra labai brangi, dėl to gamintojai vengia standartiškai integruoti didesnius jos kiekius. Išeitis yra išorinė atmintis. Labiausiai paplitusios yra SD – Secure Digital ir CF – Compact Flash atminties kortelės. Priklausomai nuo delninio kompiuterio modelio išorinę atmintį galima praplėsti iki 1512 MB. Dauguma programų ar dokumentų delniniame kompiuteryje yra mažesni negu staliniame kompiuteryje (duomenys yra apdorojami ir suglaudinami - ypač tai akivaizdu PALM OS). Dėl duomenų suglaudinimo taupoma vieta bei programos veikia sparčiau. CF kortelės yra pigesnės, taigi jeigu planuojate naudoti didelius duomenų kiekius rekomenduojame pasirinkti būtent šį standartą.

Ekranas: šiuo metu visi gaminami delniniai kompiuteriai yra su spalvotais skystųjų kristalų ekranais (yra ir išimčių pramoniniuose modeliuose), kurių skiriamoji geba siekia 640x480 taškų (virtuali skiriamoji geba gali būti ir didesnė). Labiausiai paplitusi yra 320x240 (Pocket PC) ir 320x320 (Palm OS) skiriamoji geba. Kuo didesnė delninio kompiuterio ekrano skiriamoji geba, tuo daugiau informacijos yra atvaizduojama ekrane, tačiau dažnai nuo to priklauso ir baterijos darbo laikas.

Baterija: dažniausiai delniniuose kompiuteriuose naudojamos ličio jonų baterijos (yra ir su AAA tipo). Tik nedaugelio gamintojų modeliai yra su keičiamomis baterijomis (privalumas). Baterijos darbo laikas labai svyruoja nuo delninio kompiuterio modelio ir atliekamų darbų (ilgiau dirba PALM OS delniniai kompiuteriai). Prieš įsigydami delninį kompiuterį, atkreipkite dėmesį ar yra galimybė įdėti ir didesnės talpos baterijas.

Jungtys: jau minėjome, kad delninių kompiuterių išorinė atmintis yra dažniausiai SD (Secure Digital) arba CF (Compact flash) kortelės. Tačiau šios jungtys naudojamos ir išorinių priedų prijungimui (GPS imtuvai, prezentacijų įranga, LAN adapteriai, radio imtuvai, fotokameros, BAR kodų skaitytuvai ir t.t.). CF standarto jungtims yra gerokai daugiau išorinių priedų, jie yra pigesni. Jeigu planuojate naudoti išorinius priedus, pasidomėkite kokie yra jūsų pasirinktam modeliui.

Bevielis ryšys: priklausomai nuo delninio kompiuterio modelio, yra galimybė naudotis naujausiomis bevielio ryšio technologijomis WiFi ir Bluetooth (jos gali būti integruotos arba įdiegiamos papildomai). Šių technologijų dėka galite be laidų ir per atstumą (priklausomai nuo pasirinktos technologijos) sujungti delninį kompiuterį su mobiliuoju telefonu, kitu delniniu kompiuteriu, staliniu ar nešiojamu kompiuteriu bei kitais įrenginiais. Visi delniniai kompiuteriai standartiškai turi ir IR (infraraudonųjų spindulių) jungtį.

Pagrindinės programos: visi delniniai kompiuteriai parduodami su jau įdiegta operacine sistema (papildomai nereikia nieko mokėti). Dažniausiai komplektuojamos standartinės programos yra: adresų knygelės, dienotvarkės programos, skaičiuotuvai, Word, Excel programos, garso ir vaizdo failų grotuvai bei kt. Daug programų yra internete ir dalis jų yra nemokamos.

Komplektacija: visi delniniai kompiuteriai komplektuojami su reikiama įranga prijungimui prie stalinio kompiuterio, pakrovėjais, standartine programine įranga, kai kurie modeliai komplektuojami kartu su dėklais arba kitais priedais.

Suderinamumas su kompiuteriu: tiek PALM OS, tiek POCKET PC operacinėmis sistemomis aprūpinti delniniai kompiuteriai suderinami su staliniu kompiuteriu (PALM OS suderinami ir su Macintosh kompiuteriais). Prijungti delninį kompiuterį galima USB (standartas), Serial, IR, Bluetooh ir kitomis jungtimis.


UAB „Infotopas“ - delninių kompiuterių lyderis Lietuvoje. Specializuotose delninių kompiuterių salonuose Kaune ir Vilniuje rasite didžiausią Lietuvoje delninių kompiuterių bei priedų asortimentą ir kvalifikuotą pagalbą.

‡ 1999–2024 © Elektronika.lt LTV.LT - lietuviškų tinklalapių vitrina Valid XHTML 1.0!