Elektronika.lt

Elektronika.lt - elektronikos, informacinių ir
ryšių technologijų portalas

Adresas: http://www.elektronika.lt
El. paštas: info@elektronika.lt
 Atspausdinta iš: http://www.elektronika.lt/patarimai/ivairus/46054/septyni-patarimai-kaip-draugauti-su-technologijomis-vasara/spausdinti/

​Septyni patarimai, kaip draugauti su technologijomis vasarą

Publikuota: 2014-08-08 19:21
Tematika: Kitos protingos mintys
Aut. teisės: ©Alfa.lt
Inf. šaltinis: Alfa.lt

​Septyni patarimai, kaip draugauti su technologijomis vasarąŠilta, bet jau ne sekinančiai svilinanti saulė, per vidurvasario karščius įšilęs jūros ir ežerų vanduo – ne veltui rugpjūtis yra vienas mėgstamiausių atostogų mėnesių. Ar keliautų prie Baltijos, ar skristų į tolimą egzotišką kraštą, į lagaminus lietuviai būtinai įsimeta ir išmaniuosius įrenginius. Plonytė planšetė ar elektroninė skaityklė sveria vos kelis šimtus gramų, o joje gali sutilpti šimtai storiausių knygų. Taip „knygų rijikai“ sutaupo ne tik daug vietos savo kelioniniuose krepšiuos, bet ir neviršija leistino bagažo limito.

Norint, kad atostogų metu technologijos sklandžiai tarnautų, svarbu jomis tinkamai pasirūpinti. Štai septyni patarimai, kaip tai padaryti.

1. Laikykite įrenginius pavėsyje. Telefono, planšetės ar kompiuterio nepalikite tiesioginėje saulės atokaitoje, ar prikaitusiame automobilyje. Karštis gali padaryti neigiamą įtaką prietaisų veikimui ar sutrumpinti baterijos gyvavimo laiką. Tad nenaudojamus įrenginius paplūdimyje pridenkite rankšluosčiu ar paslėpkite paplūdimio krepšyje.

2. Įkraukite įrenginius. Ar girdėjote apie naujausius kai kurių Europos oro uostų saugumo reikalavimus? Prieš lipdami į lėktuvą galite būti paprašyti įjungti telefonus ir kitus prietaisus. To nepadarius, nebūsite įleisti į lėktuvą arba su įrenginiais teks atsisveikinti, tad įsitikinkite, jog visi prietaisai įkrauti. Beje, kai kurie naujausi įrenginiai turi energijos taupymo režimą, kurį įjungus net su 10 proc. įkrauta baterija telefonas gali veikti dar visą dieną.

3. Saugokite nuo vandens. Tai, jog technologijos nedraugauja su vandeniu, reiškia ne tik tai, kad telefonas gali sugesti įkritęs į kriauklę ar baseiną. Įrenginiui galima pakenkti paėmus jį šlapiomis rankomis ar naudojantis juo per lietų. Tad išlipę iš vandens nusišluostykite ne tik rankas, bet ir nusausinkite plaukus, kad nuo jų lašantis vanduo nepatektų ant telefono. Tiesa, jei dirbate plaukimo instruktoriumi, mokote žmones kaituoti ar aplink sukasi mažyliai vis besitaikantys pasiimti jūsų telefoną į savo pripučiamą baseiną, įsigykite vandeniui atsparų įrenginį.

4. Mėgaukitės saule, tačiau tausokite akis. Kai saulės atokaitoje žiūrite į ekraną, matomas vaizdas būna gerokai blankesnis. Kad nereikėtų įtempti akių ir prisimerkti, savo planšetiniuose kompiuteriuose padidinkite ekrano ryškumą ir kontrastą. Kai kurie įrenginiai, pavyzdžiui naujausia „Samsung“ planšetė „Galaxy Tab S“, turi prisitaikantį „Super Amoled“ ekraną, kuris automatiškai reguliuoja spalvų diapazoną, ryškumą ir kontrastą pagal tai, kaip ir kur ją naudojame.

5. Saugokite savo įrenginius. Atostogaujant savo įrenginius svarbu apsaugoti ne tik nuo kaitros, smėlio ir dulkių, bet ir nuo ilgapirščių. Atviroje vietoje nepalikite savo įrenginių be priežiūros. Juk kol nubėgsite gaudyti per giliai į jūrą įbridusio vaiko, jūsų telefonas ar planšetė gali atsidurti svetimoje kišenėje.

6. Pasirūpinkite turiniu iš anksto. Atostogaujant neretai nuklystama į nuošalias vietas – prie vos saujelei žmonių žinomo ežeriuko, į miško gilumą ar laukinį paplūdimį. Čia tikrai nebus Wi-Fi interneto ryšio. Jei iš anksto pasirūpinsite įdomiu turiniu (filmais, knygomis), neteks eikvoti mobiliojo interneto resursų didelių failų siuntimui.

7. Pakeiskite darbo vietą. Už lango nuostabus oras, o ištrūkti atostogų neleidžia skubių darbų gausa? Vis daugiau Lietuvos įmonių savo biurus savaitei ar dviems perkelia prie jūros ar ežero. Stacionarų savo darbo kompiuterį sinchronizuokite su planšete ir dirbkite įmerkę kojas į ežerą. Kas žino, kokių netikėtų idėjų ateis į galvą šitaip pakeitus darbo aplinką?


Alfa.lt
‡ 1999–2024 © Elektronika.lt LTV.LT - lietuviškų tinklalapių vitrina Valid XHTML 1.0!