Elektronika.lt

Elektronika.lt - elektronikos, informacinių ir
ryšių technologijų portalas

Adresas: http://www.elektronika.lt
El. paštas: info@elektronika.lt
 Atspausdinta iš: http://www.elektronika.lt/patarimai/ivairus/1449/kaip-tapti-web-dizaineriu/spausdinti/

Kaip tapti web dizaineriu?

Publikuota: 2005-06-21 17:24
Tematika: Kitos protingos mintys
Aut. teisės: ©Kriause.com – internetinė komunikacija
Inf. šaltinis: Kriause.com – internetinė komunikacija

Web dizainas ir su juo susiję mokslai yra palyginti jauni, ir dar tik vystosi. Dažnai užduodamas klausimas „Kaip tapti web dizaineriu?“. Atsakymas nepaprastas. Egzistuoja daugybė būdų tapti profesionaliu web dizaineriu. Kiekvienas iš jų unikalus, kaip unikalūs žmonės save vadinantys web dizaineriais.

Šiandien dauguma sėkmingų pasaulinio tinklo profesionalų yra savamoksliai. Dalis iš jų į web dizainą atėjo iš kitų sričių. Tik neseniai web dizaineriai ateina į šią rinką baigią mokymus. Šalyse kur internetas matomas kaip perspektyvi šaka (gal ir Lietuvoje) galima mokytis šio amato. Tačiau dauguma atvejų vien šių mokslų neužtenka, kad būtų galima sėkmingai dirbti.

Supraskite teisingai. Mokslai gali tapti geru pamatu ir ateityje būti sujungti su kitais mokymosi būdais. Būtent apie šiuos kitus būdus ir norime papasakoti. Jie naujokui gali labai padėti pasiekti profesionalo sėkmės.

Dažnai problema yra ne tik blogos, mažai praktikos suteikiančios, pasenusios mokymo programos, bet ir tai, kad interneto rinka viena sparčiausiai besivystančių. Todėl formaliems mokslams nėra jokių galimybių pasivyti šį progresą. O norint būti patrauklus rinkoje reikia nuolat domėtis, kas vyksta aplinkui.

Taigi nuo ko pradėti? Kaip ir ruošiant maistą, pradėkime nuo sudedamųjų dalių ir recepto. Vėliau šiek tiek paslaptingo padažo ir baigiamieji štrichai.

Pagrindiniai ingredientai

Ką reikia padaryti, kad taptum nusisekusiu web dizaineriu? Pradžioje Jums reikia norėti mokytis, bei nenustoti mokytis visos karjeros metu. Internetas kinta nuolatos ir labai greitai. Kad „nesivilktum uodegoje“ Jums reikia nuolat sekti šias permainas. Taikyti prie jų savo žinias ir sugebėjimus. Pavyzdžiui, kokia nors technologija gali imti ir „numirti“ tada, kai ją pagaliau „perkandote“. Visada tai turėkite galvoje, ir visada sekite rinką.

Jūs turite mokėti būti lankstus ir turėti miklią ranką. Labai svarbus sugebėjimas improvizuoti ir mokėjimas spręsti iškilusias problemas. Jums būtina išmokti lengvai bendrauti ir dirbti komandoje su kitais specialistais. Internetas visų pirma bendravimas su žmonėmis, o ne su technologijomis. Ir nesvarbu kas parašyta Jūsų darbo aprašyme.

Sėkmės receptas

Jei Jūs galvojate vis dėlto baigti oficialius dizainerio mokymus rinkitės tuos, kurie suteiks viską, ko reikia sėkmingam darbui realioje darbo aplinkoje.

Jums prireiks plačios mokymų programos. Reiktų akcentuoti darbo su kompiuteriu pagrindus, o ne darbą su keliomis kompiuterinėmis programomis. Venkite mokymų žadančių Jus išmokyti dirbti tik su Flash‘u ir Dreamweaver‘iu. Šios žinios žinoma bus naudingos, tačiau kur kas naudingiau išmokti dirbti su žmonėmis, pažinti jų psichologiją. Dirbti su konkrečia programa galima išmokti ir vėliau. Deja, daugelis kursų ir Lietuvoje turi šią problemą.

Labai svarbu žinoti apie web dizaino technologijas ir metodus, tačiau įsitikinkite, kad gilinatės į naujausią informaciją. Jūsų kelių metų senumo HTML žinios gali būti jau niekam nenaudingos, nes per tą laiką požiūris į šį kodą pasikeitė kardinaliai.

Reikia ne tik nuolat „gaudyti permainų vėją“, tačiau tobulėti bendraujant su kitų sričių specialistais, dirbant vienoje komandoje nevengti uždavinėti klausimus. Kaip minėjome, reikia nepamiršti, kad web dizainas yra nuolat kintantis mokslas. Per trumpą laiką reikalavimai web dizaineriui gali pasikeisti kardinaliai. Todėl kiekvienas darbas turi būti tarsi atskiras „mokslinis darbas“. Štai čia padės slaptasis padažas.

Slaptasis padažas

Niekas taip nepadeda tapti tikru interneto profesionalu, kaip praktika ir bendras darbas. Jums reikės išnaudoti visas interneto galimybės, kad žinotumėte apie visas naujienas. Skaitykite straipsnius, blogus, diskusijas, prisijunkite prie bendruomenių. Užduokite klausimus, palikite komentarus diskusijose. Pilnai pasinerkite į sritį, kurioje ateityje dirbsite.

Jūs pastebėsite, kad dauguma interneto bendruomenių yra draugiškai nusiteikę. Jose gausite atsakymus į rūpimus klausimus, mokysitės iš kitų klaidų. Susiraskite bendraminčių, apsidairykite aplink, ieškokite žmonių, kurie „plaukia toje pačioje valtyje“, kuriems rūpi tie patys klausimai. Jūs galite vienas kitam padėti, dalintis žiniomis, taip gilinant kiekvieno sugebėjimus.

Sukurkite svetainę. Jei jau mokotės web dizaino stenkitės jame praktikuotis kasdien. Kaip minėjome, Jūs turite turėti savo svetainę, kur galėsite praktikuotis ir taikyti savo žinias. Nesijaudinkite gerai ar ne jis atrodo. Ko daugiau sužinosite, tuo geresnė bus svetainė. Atsirado galimybė padirbėti web kompanijoje? Pasinaudokite ja. Jei tokios galimybės kol kas nėra, dirbkite su nekomerciniais projektais, arba darykite svetaines draugams bei šeimos nariams. Šie darbeliai padės pagrindus Jūsų ateities sėkmei.

Pabaigai

Reiktų paminėti, kad kiek besimokytumėte nepažinto visada bus daugiau. Nemanau, kad tinkle surasite nors vieną profesionalą, kuris internetą pažintų 100 %. Viskas labai greitai kinta ir visko tiek daug reikia išmokt, kad gyvenimo laiko permažai.

Jei Jūs atsakingai žiūrėsite į savęs mokymą ir nenustosite mokytis per visą savo gyvenimą, Jums būtinai pavyks. Nepriklausomai nuo to kokį kelią Jūs pasirinkote.

Idėja

Sėkmingo dizainerio patiekalas (receptas):

Kritinis balsas

Užėjau į svetainės E-zine darbo skelbimų rubrika. Ji „mirga“ firmų skelbimais, kurios ieško dizainerio. Tačiau jų reikalavimai labai maži. Tereikia būti padarius kelis padoresnius darbus ir mokėti dirbti su grafinėmis programomis. Tačiau jau visas pasaulis web dizainerį supranta ne tik kaip dailininką, bet ir šablonų, stilių kūrėją. Hmm… Reiktų ir man paskubėti tapti web dizaineriu, kol jų rinkoje labai trūksta ir reikalavimai minimalūs. Arba dar geriau. Organizuosiu kursus jauniesiems web dizaineriams. Garsiai skaitysiu „PhotoShop žaliems“. Juk tų žinių turėtų pakakti norint tapti web dizaineriu Lietuvoje.

Pagal D. Keith Robinson medžiagą paruošė „Kriause.com - internetinė komunikacija“.

‡ 1999–2024 © Elektronika.lt LTV.LT - lietuviškų tinklalapių vitrina Valid XHTML 1.0!