Elektronika.lt

Elektronika.lt - elektronikos, informacinių ir
ryšių technologijų portalas

Adresas: http://www.elektronika.lt
El. paštas: info@elektronika.lt
 Atspausdinta iš: http://www.elektronika.lt/patarimai/elektronika/84471/geriausi-skaitmeninio-fotoaparato-nustatymai-produktu-fotografavimui/spausdinti/

Geriausi skaitmeninio fotoaparato nustatymai produktų fotografavimui

Publikuota: 2022-09-28 12:11
Tematika: Elektronika, technika
Inf. šaltinis: Pranešimas spaudai (reklama)

Produktų fotografija yra sudėtinga, bet itin naudinga niša. Tačiau svarbu suprasti, kaip gauti geriausias produktų nuotraukas, kurios iš tikrųjų pabrėžia fotografuojamą objektą ir kartu tiksliai jį vaizduoja. Yra daugybė gudrybių, kurias profesionalai naudoja, kad išryškintų gaminio savybes. Tačiau visi jie patvirtins, kad svarbiausia yra fotoaparato nustatymai.

Geriausi skaitmeninio fotoaparato nustatymai produktų fotografavimui
Asociatyvi nuotr.

ISO: kuo mažesnis

ISO – tai fotoaparato jutiklio jautrumas šviesai. Kuo mažesnis skaičius, tuo mažesnis jautrumas. Galite padidinti ISO, norėdami užfiksuoti vaizdus greičiau arba esant prastesniam apšvietimui, tačiau tai kainuoja. Dėl didesnių ISO nustatymų vaizdai gali būti grūdėti arba “triukšmingi”.

Turėtumėte naudoti mažiausią įmanomą ISO, kad triukšmas būtų kuo mažesnis. Užmaukite fotoaparatą ant trikojo ir, nustatę apšvietimą, apžiūrėkite savo gaminį. Pradėkite nuo mažiausio įmanomo ISO ir palaipsniui jį didinkite, kol gaminys atrodys tinkamai apšviestas. ISO matavimai atspindi sekundės dalis ir paprastai svyruoja nuo 100 iki 3200. ISO 100 yra visa sekundė, o ISO 3200 – 1/32 sekundės.

Naudokite mažą diafragmą

Diafragma reguliuoja šviesos kiekį, kuris patenka pro objektyvą į fotoaparatą, ir nustato nuotraukos ryškumo gylį. Diafragma matuojama pagal f-stop sistemą ir paprastai svyruoja nuo f1 iki f22. Maža diafragma reiškia didelį f-stop skaičių (pvz., f/16 arba f/22). Esant f/1,8 diafragmai į objektyvą patenka daug šviesos fotografuojant gaminius, o f/22 veikia priešingai.

Norėdami, kad visas gaminys būtų sufokusuotas, naudokite kuo didesnę f-stop reikšmę, pavyzdžiui, F16, F22. Vienintelis atvejis, kai turėtumėte naudoti didesnę diafragmą, – jei norite pabrėžti ypatingą detalę, pavyzdžiui, diržo sagtį arba durų rankeną, sukurdami mažą ryškumo gylį.

Visada fotografuokite RAW formatu

Fotografuodami RAW (neapdorotomis) nuotraukomis gaunate nekompresuotas fotografijas, kuriose yra neįtikėtinai daug informacijos, palyginti su JPEG formatu, o vėliau jas daug lengviau redaguoti ir retušuoti. RAW nuotraukos suteikia didžiausią lankstumą apdorojant nuotraukas.

RAW formate nėra automatinių nustatymų, todėl jis panašus į fotografavimą rankiniu būdu. Viskas, ką mato fotoaparato jutiklis, bus užfiksuota, o jūs galėsite reguliuoti ekspoziciją, baltos spalvos balansą, spalvų klasifikavimą ir t. t.

Naudokite trikojus

Geriausi skaitmeninio fotoaparato nustatymai produktų fotografavimui
Asociatyvi nuotr.

Be trikojo gali trūkti stabilumo ir pastovumo. O tai itin svarbu produkto vaizdo fiksavimo aplinkoje. Be to, kadangi jums nereikės rūpintis stabilumu, galėsite padidinti fotografavimo greitį.

Tačiau jei jūsų biudžetas papildomai įrangai yra per mažas, naudokite kitus daiktus. Puikiai tiktų tokie dalykai kaip knygų krūva ir pan.

Pastaba: jei fotografuojate 360 laipsnių gaminius, būtinai išbandykite gimbalą. Jis suteikia stabilų fotoaparato kampą ir kartu siūlo didžiausią judesį.

Fokusas – į produktą

Produktų nuotraukose visas dėmesys turi būti sutelktas į patį produktą. Kai klientas nori įsigyti gaminį internetu, jis gali jį įvertinti tik pamatęs vaizdą. Tad įsitikinkite, kad fonas neblaško dėmesio. Reikia, kad produkto fonas būtų švarus. Galite naudoti baltą paklodę arba įsigyti šviesdėžę, kuri gerokai palengvins jūsų darbą.

Baltos spalvos balansas

Baltos spalvos balansas reguliuoja nuotraukos spalvų temperatūrą. Tai reiškia, kad jis lemia, ar nuotrauka bus gelsva, kai šviesa šilta, ar melsva, kai šviesa šalta. Tinkamai nustačius baltos spalvos balansą užtikrinamos nuotraukos, kurių spalvos artimos tikrovei.

Nors daugelis fotografų naudoja automatinį baltos spalvos balansą, spalvų perteikimą galima pagerinti taikant pasirinktinį baltos spalvos balansą. Tai ypač svarbu fotografuojant vaizdus tiesiai į JPEG. Fotografuojant RAW formato failais, baltos spalvos balansą galima taikyti vėliau apdorojant vaizdus ir neprarandant kokybės.

Automatinis baltos spalvos balansas negarantuoja tobulo spalvų pakartojamumo (fotoaparatas matuoja šviesą nepriklausomai kiekvienam kadrui). Tačiau rankinis/pasirinktinis baltos spalvos balansas garantuoja pastovius rezultatus, jei naudojate tą patį apšvietimą.

Na, o norinčius pamatyti, kaip atrodo profesionalūs produktų fotografijos darbai, kviečiame apžiūrėti „eContent Store“ nuotraukas.

‡ 1999–2024 © Elektronika.lt LTV.LT - lietuviškų tinklalapių vitrina Valid XHTML 1.0!