Elektronika.lt

Elektronika.lt - elektronikos, informacinių ir
ryšių technologijų portalas

Adresas: http://www.elektronika.lt
El. paštas: info@elektronika.lt
 Atspausdinta iš: http://www.elektronika.lt/patarimai/elektronika/83305/drabuziu-garinimas-mada-ar-butinybe/spausdinti/

Drabužių garinimas – mada ar būtinybė?

Publikuota: 2022-06-21 12:38
Tematika: Elektronika, technika
Inf. šaltinis: Pranešimas spaudai

Garinimo technologijos tampa vis madingesnės ir plačiau naudojamos kiekvienuose namuose. Jau seniai garuose gaminame daug patiekalų, nes jie yra sveikesni, įpratome dažniau naudoti garinį lygintuvą, nes jis mažiau pažeidžia audinį, o valyklos siūlo itin veiksmingą batų ir drabužių valymą garais „be chemikalų“. Vis dažniau matome buitinių prietaisų reklamas, kuriose siūloma drabužius apdoroti garais. Taigi, kas tai – rinkodaros triukas ar būtinybė? „LG Electronics“ ekspertai atskleidžia, kaip yra iš tiesų.

Drabužių garinimas – mada ar būtinybė?

Visi matome, kaip pasaulis pasikeitė per COVID-19 pandemiją. Pasikeitusi situacija privertė daugelį žmonių permąstyti savo požiūrį į sveikatą ir išsiugdyti naujus įpročius. Tačiau vis dar mažai kalbama apie problemą, kuri priimama kaip savaime suprantamu dalyku ir nėra itin sureikšminama – alergija. Kasmet dėl aplinkos būklės sparčiai daugėja nuo alergijos kenčiančių žmonių.

Liečiant įvairius paviršius prekybos centruose, sėdynes viešajame transporte, ant mūsų drabužių patenka nemažai bakterijų ir mikrobų, kuriuos vėliau parsinešame namo, tad nesame apsaugoti nuo jų kenksmingo poveikio. Apie specialų bakterijų naikinimą ypatingai reikėtų pagalvoti, kai odoje yra žaizdelių ar sužalojimų arba sergama odos ligomis, dėl kurių ji skilinėja, kyla uždegimai ir oda tinkamai neatlieka savo apsauginių funkcijų.

Kaip garai naikina bakterijas?

Norint sunaikinti bakterijas ant drabužių, rekomenduojama juos skalbti aukštoje temperatūroje – aukštesnėje nei 60 °C arba taikyti „Steam™“ technologiją. Kadangi daugumos drabužių negalima skalbti tokioje aukštoje temperatūroje – tokiu atveju pasitarnauja skalbyklės su įdiegta karštų garų funkcija. Be to, drabužius patartina dėti į būgninę džiovyklę. Tačiau jei nėra galimybės džiovinti drabužių džiovyklėje, tada, kai jie išdžiūsta, rekomenduojama juos iš vidaus išlyginti karštu lygintuvu, taip sunaikinant bakterijas ir mikrobus.

Be to, skalbyklės su „Steam™“ technologija turi ne tik standartinį skalbimo programų rinkinį. Jose įdiegtas specialus hipoalerginis ciklas, kuris pašalina iki 99,9 % alergenų ir dulkių erkučių, sukeliančių alergijas ir kvėpavimo takų ligas. Naudodami šį režimą galite skalbti beveik viską – nuo drabužių iki pastelinių spalvų patalynės ir rankšluosčių. Garai padeda suskaidyti net giliai esančius teršalus daug greičiau, nei įprastai mirkant, todėl skalbimas tampa efektyvesnis.

Papildoma garų nauda

Garų funkcija atgaivina skalbinius. Ką tai reiškia? Jei norite, kad patalynė ar drabužiai būtų gaivūs, purūs ir neturėtų nepageidaujamo kvapo, galite tai padaryti per 20 minučių – įdėkite juos į skalbyklę, įjunkite funkciją „Refresh“ ir patalynė pradės maloniai kvepėti nemirkdama vandenyje. Jei norite, kad skalbiniai būtų minkštesni, pasirinkite minkštiklio funkciją – garai juos suminkštins ir juos bus ypač malonu liesti, nereiks papildomų cheminių minkštiklių.

Apskritai, jei garų technologija, kuri atgaivina drabužius, padaro juos švaresnius, maloniai kve-piančius ir juose nėra bakterijų, tapo mados tendencija – tuo geriau, ir tikėkimės, kad ši tendencija tęsis dar ilgai.

‡ 1999–2024 © Elektronika.lt LTV.LT - lietuviškų tinklalapių vitrina Valid XHTML 1.0!