Elektronika.lt

Elektronika.lt - elektronikos, informacinių ir
ryšių technologijų portalas

Adresas: http://www.elektronika.lt
El. paštas: info@elektronika.lt
 Atspausdinta iš: http://www.elektronika.lt/patarimai/elektronika/82608/patarimai-kaip-taupyti-elektros-energija-namuose/spausdinti/

Patarimai kaip taupyti elektros energiją namuose

Publikuota: 2022-04-26 11:22
Tematika: Elektronika, technika
Inf. šaltinis: Pranešimas spaudai

Pati geriausia energija – neiššvaistyta ar sutaupyta. Šiuo metu atsakingas energijos vartojimas tampa labai aktualus, nes taupydami elektrą ir dujas ne tik mažiname savo sąskaitas, bet ir prisidedame prie savo šalies energetinės nepriklausomybės. Bendrovė „Energijos skirstymo operatorius“ (ESO) kviečia sąmoningai stebėti savo energijos vartojimą namuose ir pranešime žiniasklaidai dalinasi patarimais, kaip elektrą bei dujas naudoti efektyviau.

Patarimai kaip taupyti elektros energiją namuose
Asociatyvi „Pixabay“ nuotr.

Siekiant kuo didesnio teigiamo efekto, visų pirma – išnaudokite dienos šviesą. Baldus reikėtų išdėstyti taip, kad į namus, ypač darbo vietas, patektų kuo daugiau dienos šviesos ir šilumos. Taip pat reikėtų išjungti šviesą kambariuose net tuomet, kai iš patalpos išeinama vos kelioms minutėms.

Toliau, įsitikinkite, kad visi nenaudojami elektros prietaisai yra išjungti iš elektros lizdo. Budėjimo režimu veikiantys įrenginiai – net ir į elektros tinklą įjungtas mobilaus telefono kroviklis – nuolat naudoja elektros energiją. Taigi, nors prietaisu ir nesinaudojama, tenka mokėti už elektros energiją.

Trečia, kompiuteriuose, mobiliuosiuose telefonuose, planšetėse įjunkite energijos taupymo funkcijas. Paprasčiausiai patikrinę įrenginių nustatymus, atlikę keletą pakeitimų bei išjungę nenaudojamas programas, taupysime ir elektros energiją, ir įrenginių baterijas.

Drabužius skalbkite tik prikrovę pilną skalbyklę ir pasirinkę ekonominį skalbimo režimą. Taip sunaudosite mažiau vandens ir elektros energijos jam pašildyti. Nustatykite mažiausią galimą vandens temperatūrą, nes apie 90 proc. energijos, kurią naudoja skalbimo mašina, naudojama vandeniui pašildyti.

Penkta – virtuvėje šeimininkaukite sąmoningai. Virdulyje virkite tiek vandens, kiek reikia vienam kartui. Norint išgerti puodelį kavos ar arbatos, nereikia virinti pilno virdulio. Taip pat įpraskite išjungti elektrinę viryklę likus kelioms minutėms iki maisto gaminimo pabaigos.

Stenkitės gaminti patiekalus vieną po kito – pasigaminę vieną patiekalą, ant tos pačios kaitlentės statykime kitą puodą. Sutaupysime ir laiko, ir elektros. Jei naudojatės orkaite, kepimo procesą stebėkite per stiklą. Kiekvienas durelių atidarymas sumažina temperatūrą orkaitėje ir verčia prietaisą naudoti daugiau energijos, kad temperatūrą atstatytų.

Šaldytuve pasirinkite optimalią temperatūrą: 3,5 °C pačiame šaldytuve ir -18 °C šaldiklyje. Atšildykite šaldiklį, jei susidarė 5 milimetrai ledo sluoksnis. Kuo daugiau šaldiklyje ledo, tuo daugiau sunaudojama elektros energijos.

Pasirodo, išsiugdyti efektyvaus energijos vartojimo įpročius ir džiaugtis mažesnėmis sąskaitomis už energiją nėra sudėtinga – reikia tik šiek tiek žinių ir noro.

‡ 1999–2022 © Elektronika.lt LTV.LT - lietuviškų tinklalapių vitrina Valid XHTML 1.0!