Elektronika.lt

Elektronika.lt - elektronikos, informacinių ir
ryšių technologijų portalas

Adresas: http://www.elektronika.lt
El. paštas: info@elektronika.lt
 Atspausdinta iš: http://www.elektronika.lt/patarimai/elektronika/81283/svarbiausia-saugumas-kaip-teisingai-ikrauti-elektromobili-namuose/spausdinti/

Svarbiausia saugumas: kaip teisingai įkrauti elektromobilį namuose?

Publikuota: 2022-01-03 14:17
Tematika: Elektronika, technika
Autorius: www.evlaidai.lt
Inf. šaltinis: Pranešimas spaudai (reklama)

Patogiausia įkrauti elektromobilį yra namuose, nes čia praleidžiate daugiausia laiko, ypač nakties metu. Tačiau netinkamas elektromobilio įkrovimo būdas gali tapti pavojaus priežastimi namams ir juose gyvenantiems. Kokius pavojus kelia netinkamas įkrovimas ir kaip jų išvengti, aptarsime šiame straipsnyje.

Svarbiausia saugumas: kaip teisingai įkrauti elektromobilį namuose?
Asociatyvi „Pixabay“ nuotr.

Būdai įkrauti elektromobilį

Prieš pradedant kalbėti apie netinkamą elgesį ar pasirinkimus, kurie gali sukelti pavojų, pirmiausia aptarkime, kokie yra įkrovimo būdai.

3 lygio (Level 3) įkrovimas yra greičiausias elektromobilių įkrovimo būdas, kai kurios elektrinės transporto priemonės įkraunamos vos per 15 minučių. Tačiau dėl reikalaujamos didelės galios šių įkroviklių nerasite gyvenamuosiuose namuose ar biurų pastatuose. Dažniausiai šie įkrovikliai randami magistraliniuose keliuose ar kitose viešose vietose, kuriose galima per keliolika minučių įkrauti elektromobilį.

2 lygio (Level 2) įkrovikliai yra labiausiai paplitęs įkrovimo stotelių tipas. Atsižvelgiant į gana spartų įkrovimo greitį ir mažesnę reikalingą galią, 2 lygio įkroviklius paprastai rasite komerciniuose ar gyvenamuosiuose pastatuose bei šių pastatų aikštelėse.

1 lygio (Level 1) įkrovimas yra lėčiausias įkrovimas, tačiau jis taip pat yra labiausiai prieinamas. Jis veikia prijungus laidą, gautą kartu su EV, į įprastą namų rozetę sienoje. Būtent tokiu būdu įkraunant elektromobilį ir galimi įvairūs pavojai.

Ar būtina pirkti įkrovimo stotelę?

Yra daugybė privalumų ir priežasčių, kodėl elektromobilių įkrovimo stotelės yra geras pasirinkimas namams. Tačiau realiai jos nėra privalomos, jei dažniau naudojatės įkrovimo vietomis prie darbo ar kelionių metu.

Elektromobilio įkrovimas naudojant buitinę elektros rozetę gali būti pavojingas. Žinoma, elektromobilis pritaikytas krauti iš elektros rozetės, tam net pridėtas specialus standartinis įkrovimo laidas. Tačiau elektromobilių gamintojų sugalvotų apsaugų ne visada pakanka, kad jūsų namų elektros rozetės būtų apsaugota nuo perkaitimo, trumpo jungimosi ir iš to kylančio gaisro. Tai ypač pasakytina apie namus su sena elektros instaliacija.

Būtent dėl to rekomenduojama naudoti buitinę elektros rozetę, kad įkrautumėte savo elektromobilį tik tada, kai tai yra avarinė situacija, t.y grįžote namo su mažiau nei 20 proc. įkrovimu ir žinote, jog kitos dienos rytą tikrai neturėsite galimybės palikti kažkur elektromobilį įkrovimui. Įkrovimas namuose iš buitinės rozetės nėra tvarus sprendimas kasdien įkrauti elektromobilį.

Kur dar slypi pavojai?

Elektros lizdo perkaitimas tik vienas akivaizdžių pavojų, naudojant buitinę rozetę nuolatiniam elektromobilio įkrovimui. Tačiau yra ir daugiau pavojingų situacijų, apie kurias EV savininkai ne visada susimąsto.

Prailgintuvo naudojimas

Elektromobilio įkrovimui reikia daug daugiau energijos nei kitiems standartiniams buitiniams prietaisams, o dauguma buitinių ilgintuvų tiesiog nėra skirti perduoti tiek energijos. Jie ne tik gali sukelti trumpą jungimąsi, bet ir gali padidinti gaisro riziką. Todėl nerekomenduojame įkrauti EV naudoti prailgintuvą. Jei negalite jungti EV laido tiesiai į rozetę, ieškokite kito sprendimo, bet nesigriebkite prailgintuvo.

Pagrindinės taisyklės įkraunant elektromobilį namuose

  • Įkraudami elektromobilį laikykitės gamintojo nurodymų. Jei reikia papildomos informacijos, kreipkitės į vietinį pardavėją ar elektromobilio gamintojo atstovą.
  • Įsigykite įkrovimo įrenginį bei EV laidus, kurie yra sertifikuoti ir pripažinti tinkamais naudoti.
  • Prijunkite 1 lygio(Level 1) EV įkroviklius tiesiai į elektros lizdą. Niekada nenaudokite kelių kištukų adapterio arba prailgintuvo.
  • Įsitikinkite, jog buitinė rozetė ar įkrovimo stotelė prijungta prie saugiklių. Aptikus gedimą, įvykus trumpam jungimuisi, saugiklis išjungs elektros tiekimą ir padės išvengti gaisro.
  • Kai nenaudojate, visus įkrovimo įrenginio komponentus laikykite vaikams nepasiekiamoje vietoje.
  • Prižiūrėkite įkrovimo stotelės komponentus pagal gamintojo techninės priežiūros nurodymus. Per didelio susidėvėjimo požymiai gali rodyti galimą elektros smūgio pavojų. Niekada nenaudokite EV laidų ar kitų dalių su akivaizdžiais pažeidimo požymiais.
  • Naudojant lauke, uždenkite EV įkrovimo stotelės korpusą, kad vanduo nepatektų į vidų. Patikrinkite gamintojo nurodymus, kad įsitikintumėte, jog saugu krauti elektromobilį esant padidintai drėgmei.

Norisi daugiau saugumo – įsigykite įkrovimo stotelę

Saugiai ir atsakingai elgiantis tikrai neiškils problemų įkraunant elektromobilį iš paprastos buitinės elektros rozetės. Žinoma, nepamirštant naudoti gamintojo pateikto įkrovimo laido ir nenaudojant prailgintuvų ar kitų bereikalingų prietaisų, kurie turi riziką perkaisti.

Tačiau norint būti visiškai tikriems dėl savo ir savo namų saugumo, siūloma įsigyti elektromobilių įkrovimo stotelę. Tai nedidelė investicija, žinant, jog galėsite ramiai miegoti būdami saugūs bei galėsite greičiau įkrauti elektromobilį.

‡ 1999–2024 © Elektronika.lt LTV.LT - lietuviškų tinklalapių vitrina Valid XHTML 1.0!