Elektronika.lt

Elektronika.lt - elektronikos, informacinių ir
ryšių technologijų portalas

Adresas: http://www.elektronika.lt
El. paštas: info@elektronika.lt
 Atspausdinta iš: http://www.elektronika.lt/patarimai/elektronika/77476/patarimai-kaip-issirinkti-mikrofona-kompiuteriui/spausdinti/

Patarimai, kaip išsirinkti mikrofoną kompiuteriui

Publikuota: 2021-03-29 18:25
Tematika: Elektronika, technika
Inf. šaltinis: Pranešimas spaudai (reklama)

Daugeliui žmonių dirbant ir bendraujant nuotoliniu būdu, auga poreikis ir kokybiškoms komunikacijos priemonėms – vaizdo kameroms ir mikrofonams. Nesvarbu ar žaidžiate žaidimus, kalbatės su šeima ar kuriate turinį – kokybiškas mikrofonas pakels garso kokybę visiems. Šiame straipsnyje bus aptarta kaip išsirinkti tinkamiausią mikrofoną kompiuteriui.

Patarimai, kaip išsirinkti mikrofoną kompiuteriui

Mikrofonai pagal jungties ir veikimo tipą

Tradiciniai mikrofonai yra skirstomi į kondensatorinius, dinaminius ir juostinius. Tačiau žmonėms, dirbantiems kompiuteriu ir profesionaliai neužsiimančiais įrašais, vertėtų išskirti dvi kategorijas:

1. Analoginiai mikrofonai

Tai mikrofonai, kurie egzistuoja nuo pat mikrofonų istorijos pradžios – kaip ir visi mikrofonai, jie verčia fizines bangas į analogines (elektrines), tačiau jų neskaitmenizuoja. Kad signalas iš jų galėtų būti perduodamas kompiuteriui, reikalingas garso konverteris arba garso plokštė – tai gali būti 3,5 mm storio jungtis kompiuteryje arba išorinė garso plokštė. Kaip taisyklė, geresnės kokybės komponentai užima daugiau vietos, todėl analoginis mikrofonas ir konverteris dažniausiai būna atskiri įrenginiai. Profesionalioje įrašų studijoje arba koncertų įgarsinimui visada bus naudojami analoginiai mikrofonai.

2. USB mikrofonai

Palyginus neseniai atsidaręs mikrofonų tipas, su kuriuo pradėti dirbti yra gerokai paprasčiau ir pigiau. Pirmasis jų privalumas yra tai, jog jiems nereikia garso plokštės. Daugumai muzikantų tai būtų trūkumas, tačiau tinklalaidžių, įgarsinimo ir vaizdo turinio kūrėjams tai nėra taip svarbu.

Taip pat USB mikrofonai leidžia turėti didesnį mobilumą – juos galima lengvai pasiimti keliaujant, dirbant nešiojamuoju kompiuteriu arba telefonu. Jokios papildomos technikos nereikia, tiesiog USB jungties kompiuteryje.

Tačiau vertėtų suprasti, jog USB mikrofonai vis dar nusileidžia analoginiams garso kokybe ir techninėmis galimybėmis. Dauguma jų remiasi 16-bit technologija, kuri šiais laikais yra pakankama mėgėjams, bet ne profesionalams. Jei kuriamas turinys mobiliosioms platformoms arba įrašinėjamas vokalas demonstracinei dainos versijai, šios technologijos pilnai užtenka. Bet studijinio įrašo kokybės tikėtis nereikėtų.

Abudu šie mikrofonų tipai gali būti sėkmingai naudojami visoms situacijoms, kurioms nereikia profesionalių įrašų studijos paslaugų.

Paprastam naudotojui: mikrofonas integruotas kompiuteryje arba vaizdo kameroje

Patarimai, kaip išsirinkti mikrofoną kompiuteriui

Jeigu mikrofoną naudojate tik retkarčiais, tuomet galima apsieiti su jau turimu mikrofonu, dažniausiai esančiu integruotu nešiojamajame kompiuteryje. Taip pat tokie mikrofonai būna ir išorinėse kamerose, kurios prijungiamos USB jungtimi. Tokio tipo mikrofonams yra itin svarbu būti tylioje ir neaidžioje patalpoje, nes jie fiksuoja visus garsus aplink save.

Tokių mikrofonų negalėsite priartinti prie savo burnos, taip sumažinant aplinkos triukšmų ir trukdžių kiekį, kas reikalinga norint turėti kokybišką garsą. Tačiau, jei nuotolinis bendravimas reikalingas tik retais atvejais, tokio sprendimo pilnai užtenka. Toliau bus aptarta šiek tiek aukštesnė kategorija.

Žaidimų mėgėjui ir telekonferencijoms: ausinės su mikrofonu

Patarimai, kaip išsirinkti mikrofoną kompiuteriui

Jeigu jūs naudojate kompiuterį arba bendraujate nuotoliniu būdu kasdien, reikėtų pagalvoti apie kokybiškesnį garsą, negu suteikia integruoti mikrofonai. Pats paprasčiausias, pigiausias ir lengviausias atsinaujinimas būtų ausinės su mikrofonu, pritvirtintu lankeliu. Tokiu būdu mikrofonas atsiduria prie pat garso šaltinio – burnos ir yra mažiau jautrus aplinkiniams triukšmams ir aidui.

Didelė dalis šių ausinių turi ir integruotas pultelį su potenciometru, kuriuo galima greitai nutildyti mikrofono kanalą, kuomet jis nenaudojamas ir reguliuoti ausinių garso lygį. Tai yra gera investicija ir suteikia didžiulį garso kokybės pagerėjimą, lyginant su integruotu mikrofonu.

Tačiau tokio tipo ausinėms su mikrofonu yra reikalingi speciali 3,5 mm jungtis, kuri ne visuose kompiuteriuose būna vienoda. Jeigu kompiuteryje yra du kištukai – reiškiasi jums reikalingos ausinės kurios turi du laidus arba kanalus – vieną mikrofonui, kitą ausinėms. Jeigu kompiuteryje prie kištuko yra pavaizduotos ausinės su lankeliu – veiks ausinės, kurios turi vieną kombinuotą jungtį. Šiuolaikiniuose telefonai dažniausiai palaiko kombinuotą jungtį.

Reikia paminėti, jog žmonėms, turintiems mėgiamas ausines, nebūtina jų iškeisti į dar vienas ausines su mikrofonu. Rinkoje yra atskirai parduodamų lankelių su mikrofonais, kurie gali būti pritvirtinti prie jau esamų ausinių. Taip galite sutaupyti pinigų ir juos skirti geresniam mikrofonui. Tačiau nepamirškite jo tvirtinti kuo arčiau burnos.

Ne veltui ausinės su pritvirtintu lankeliu yra naudojamos daugelyje skambučių centrų – juose esantis aplinkinis triukšmas tokiu būdu yra efektyviai suvaldomas. Tai yra puiki pradžia žmonėms, norintiems kokybiškesnių nuotolinių pokalbių arba žaidimų transliacijų.

Muzikantams, tinklalaidžių ir vaizdo turinio kūrėjams: atskiras mikrofonas

Patarimai, kaip išsirinkti mikrofoną kompiuteriui

Jei jums rūpi turėti aukščiausią garso kokybę, tuomet reikėtų galvoti apie atskirą mikrofoną, gebantį užfiksuoti detalų, tikslų ir profesionaliai skambantį balsą bei instrumentus. Tokiam mikrofonui dažniausiai reikia atskiro stovo ir geros akustikos – sienų, padengtų garsą sugeriančia medžiaga ar kambario su daug minkštų baldų.

Profesionalūs mikrofonai tarpusavyje irgi skiriasi veikimo tipu, kuris turės įtakos detalumui ir kambario triukšmų bei akustikos problemų suvaldymui.

Kondensatoriniai ir dinaminiai mikrofonai

Kondensatoriniai mikrofonai geba pateikti detalesnį garsą, negu dinaminiai, tačiau pastarieji yra atsparesni foniniam triukšmui ir akustikos problemoms, todėl yra naudojami renginių įgarsinimams. Taip pat, pradžioje renkantis kryptinį mikrofoną, turintį kardioidinę, hyper-kardioidinę arba super-kardioidinę charakteristiką, išvengsite ir sumažinsite foninį triukšmą ir akustikos problemas.

Užbaigiant

Šie patarimai ir skirtingų mikrofonų pritaikymai skirtingoms situacijoms turėtų kiekvienam padėti apsispręsti dėl tinkamo mikrofono. Ne visiems reikia vienodų sprendimų, todėl reikėtų gerai pagalvoti apie asmeninius tikslus. Tačiau niekada nesuklysite atsinaujindami prieš 20 metų maisto prekių parduotuvėje nupirktą kompiuterinį mikrofoną jį pakeitę šiuolaikiniu.

‡ 1999–2024 © Elektronika.lt LTV.LT - lietuviškų tinklalapių vitrina Valid XHTML 1.0!