Elektronika.lt

Elektronika.lt - elektronikos, informacinių ir
ryšių technologijų portalas

Adresas: http://www.elektronika.lt
El. paštas: info@elektronika.lt
 Atspausdinta iš: http://www.elektronika.lt/patarimai/elektronika/33185/18-budu-kaip-apgauti-poligrafa/spausdinti/

18 būdų, kaip apgauti poligrafą

Publikuota: 2012-03-02 06:58
Tematika: Elektronika, technika
Aut. teisės: ©Alfa.lt
Inf. šaltinis: Alfa.lt

18 būdų, kaip apgauti poligrafą Jei poligrafas būtų gyvas asmuo, tai pastarąjį mėnesį Lietuvoje televizijos ekranuose būtų matomas dažniau nei Natalija Bunkė ar Oksana Pikul. Tiek dėmesio ir susidomėjimo nesulaukė net lietuviams taip artimi išmanieji telefonai ar planšetiniai kompiuteriai.

Daug kam iki šiol neteko iš arčiau susipažinti su kitaip dar melo detektoriumi vadinamu įrenginiu, tačiau wikihow.com pristato, kaip elgtis, jei kada tektų būti tardomam šiuo įrenginiu. Tyrimai poligrafu yra tokie netikslūs, kad net nekalti žmonės gali atrodyti kaip nusikaltę. Tačiau panašu, kad, atidžiai perskaičius 18 patarimų, nebus sunku ne tik išlikti ramiam, bet gali netgi pavykti apgauti prieštaringai vertinamą poligrafą.

Dieną prieš

1. Susipažinkite su poligrafu. Sužinokite, kokie jo esminiai veikimo principai.

2. Sužinokite, kokią informaciją iš jūsų norima išgauti. Būsite priekyje, jei žinosite, ką galite prisipažinti, o ko ne.

3. Repetuokite iš anksto. Net ir žinant priemones, kaip apgauti poligrafą, būtina tam iš anksto ruoštis. Jei nebūsite to repetavę, greičiausiai išlikti ramiam jums nepavyks.

4. Tyrimui poligrafu ruoškitės rimtai. Apsirenkite formaliai, atvykite laiku ir stenkitės sudaryti rimtą įspūdį. Nepamirškite, kad tyrimas prasideda, ilgai prieš tai, kai prijungiami laidai, jūs esate stebimas, greičiausiai filmuojamas ir kiekvienas jūsų judesys bus vertinamas kaip sudėtinė tyrimo dalis.

5. Vakarą prieš tyrimą ir ryte delnus ir pirštus įtrinkite antiperspirantu. Jis užkimš prakaito liaukas ir aparatui atrodys, kad jūs neprakaituojate (padidėjęs prakaitavimas laikomas melavimo požymiu). Patartina dezodorantu patepti ar išpurkšti kaktą, panosę ir pažastis.

Prieš pat testą

6. Atminkite, tyrimą atliekantis asmuo nėra jūsų draugas. Jis gali mėginti jus įtikinti, kad taip yra, tačiau neapsigaukite. Jis dirba savo darbą ir jam nerūpi, kaip jums seksis.

7. Tyrimą atliekantis asmuo gali mėginti jus įbauginti ar mėginti įtikinti, kad poligrafas „niekada nemeluoja“. Tyrimai rodo, kad kuo labiau nerimaujate, tuo didesnė tikimybė, kad būsite „pagautas“ meluojant. Taip pat poligrafologas gali imtis gudrybių, pavyzdžiui, paprašyti nusiplauti rankas, kad aparatas galėtų tiksliau užfiksuoti prakaitavimą. Tuo tarpu tualete paslėpta kamera užfiksuos, kaip jūs nueinate į tualetą, tačiau rankų neplaunate, tai bus suprasta kaip mėginimas meluoti.

8. Atskirti, kokie klausimai užduodami. Yra trijų tipų klausimai: reikšmingi, nereikšmingi ir kontroliniai. Nereikšmingi ir tie, kurių atsakymai akivaizdūs: „koks tavo vardas“ arba „ar esate valgę spagečių“. Reikšmingi – tie, kurių atsakymai yra svarbūs: „ar tu nutekinai informaciją žiniasklaidai“, „ar esi vartojęs narkotikų“. Kontroliniai klausimai naudojami palyginti, kaip pašnekovas reaguoja atsakydamas į juos ir į reikšmingus klausimus. Į juos dažniausiai visi gali atsakyti „taip“, tačiau paprastai į juos atsakinėti būna nemalonu. Pavyzdžiui: „ar esate apgaudinėję žaisdami žaidimus“.

9. Neatskleiskite, kad domėjotės tyrimais poligrafu. Geriausia parodyti, kad pasitikite šiuo įrenginiu, ir nerodyti abejonių jo patikimumu.

Ir galiausiai... kaip apgauti poligrafą

10. Atsakinėkite tik „taip“ arba „ne“. Nemėginkite nieko paaiškinti ir nesišnekučiuokite su tyrimą atliekančiu asmeniu. Jei kyla klausimų kodėl, žr. 6 punktą.

11. Neprisipažinkite. Nesvarbu, ką rodo skaičiukai ar taškiukai, niekas labiau neįtikina nei prisipažinimas. Poligrafologas gali sakyti, kad jis mato, kad jūs meluojate, tačiau neužkibkite ant šio kabliuko. Atskirkite kontrolinius klausimus, į juos reiktų atsakyti nuoširdžiai ir šį bei tą prisipažinti.

12. Į klausimus atsakykite tvirtai, rimtai ir be abejonių. Jūs turite atrodyti nuoširdus ir pasiruošęs bendradarbiauti.

13. Kvėpuokite ramiai. Išskyrus per kontrolinius klausimus. Kvėpavimo dažnis viso tyrimo metu turėtų būti apie 15–30 kartų per minutę.

14. Keiskite kvėpavimą per kontrolinius klausimus. Jei nuokrypis per kontrolinius klausimus bus didesnis nei per reikšmingus klausimus, jūs lengvai įveiksite patikrinimą. Nepamirškite grįžti prie įprasto kvėpavimo prieš kitą klausimą.

15. Skaičiuokite. Geriausia atbulai arba mėginti dalyti skaičius. Tai padės reguliuoti kraujo spaudimą ir pulsą.

16. Sukąskite dantis. Tai padidins kūno prakaitavimą ir pulsą. Darykite tai tik tuomet, kai užduodamas kontrolinis klausimas.

17. Į batą įsimeskite akmenuką. Kai bus užduodamas kontrolinis klausimas priminkite jį, skausmas padidins širdies plakimo dažnį ir supainios egzaminuotoją.

18. Nepamirškite, baigus tyrimą, tardymas dar nesibaigė. Kai jus atjungs nuo laidų, poligrafologas greičiausiai mėgins jus įtikinti, kad pagavo meluojant. Išlikite ramūs ir mandagiai paneikite jo kaltinimus. Nekeiskite savo atsakymų ir nesiginčykite.


Alfa.lt
‡ 1999–2024 © Elektronika.lt LTV.LT - lietuviškų tinklalapių vitrina Valid XHTML 1.0!