Elektronika.lt

Elektronika.lt - elektronikos, informacinių ir
ryšių technologijų portalas

Adresas: http://www.elektronika.lt
El. paštas: info@elektronika.lt
 Atspausdinta iš: http://www.elektronika.lt/naujienos/verslas/97175/simboline-partneryste-skilineja-renault-atsitraukia-o-nissan-jau-skesta-milijardineje-duobeje/spausdinti/

Simbolinė partnerystė skilinėja: „Renault“ atsitraukia, o „Nissan“ jau skęsta milijardinėje duobėje

Publikuota: 2025-07-21 15:27
Tematika: Verslo naujienos
Autorius: Danielius Mažeikis
Aut. teisės: ©Bilis.lt
Inf. šaltinis: Bilis.lt

Prancūzijos automobilių gamintojas „Renault“ paskelbė, kad pirmąjį 2025 metų pusmetį patirs reikšmingą vienkartinį finansinį nuostolį, siekiantį maždaug 9,5 milijardo eurų arba apie 11 milijardų dolerių. Šis praradimas susijęs su investicija į ilgametę partnerę Japonijoje „Nissan Motor“. Ši žinia žymi ne tik finansinį nuosmukį, bet ir tolimesnį istorinės „Renault“ ir „Nissan“ sąjungos silpnėjimą.

Simbolinė partnerystė skilinėja: „Renault“ atsitraukia, o „Nissan“ jau skęsta milijardinėje duobėje

Tarp „Renault“ ir „Nissan“ dešimtmečius egzistavusi strateginė partnerystė buvo vienas svarbiausių pavyzdžių tarptautinėje automobilių pramonėje. Tačiau pastaraisiais metais ši sąjunga patyrė vis daugiau trinties. Dabar akivaizdu, kad „Renault“ žengia dar vieną žingsnį link atsiribojimo kompanija paskelbė keičianti vertinimo principus ir nuo šiol „Nissan“ akcijas skaičiuos pagal jų realią rinkos vertę, o ne pagal anksčiau fiksuotą įsigijimo kainą.

Šiuo metu „Renault“ valdo 35,7 procento „Nissan“ akcijų dalį tiesiogiai, dalį per patikos fondą. Tokiu sprendimu siekiama labiau atspindėti realią padėtį rinkoje ir išvengti nuolatinių finansinių svyravimų, kurie anksčiau turėjo įtakos visai „Renault“ pelno ataskaitai.

Finansinė žala, bet ne krizė

Nors paskelbtas nuostolis atrodo įspūdingas, „Renault“ patikino, kad tai neturės įtakos visų metų finansinėms prognozėms, nei dividendams, kurie bus mokami akcininkams. Bendrovė taip pat pabrėžė, jog esami bendri projektai su „Nissan“ bus tęsiami, o veiklos bendradarbiavimas nebus nutrauktas. Tai reiškia, kad pokyčiai yra daugiau finansinio pobūdžio ir nesusiję su gamybiniais procesais.

Finansų analitikai šį sprendimą vertina kaip žingsnį link didesnio skaidrumo. Kai kurie net pažymi, kad tai leidžia aiškiau matyti „Renault“ savarankišką pelningumą be išorinių trukdžių, kurie ateidavo iš „Nissan“ pusės.

„Nissan“ bėdos ir jų pasekmės

Tuo metu „Nissan“ pati išgyvena sudėtingą laikotarpį. Kompanijai sunkiai sekasi prisitaikyti prie spartaus elektromobilių rinkos augimo, o jos siūlomas automobilių asortimentas vis dar laikomas pasenusiu. Be to, vis dar jaučiamos pasekmės po 2018 metų krizės, kai buvo pašalintas buvęs vadovas Carlosas Ghosnas.

Paskutiniais duomenimis, „Nissan“ užbaigė finansinius metus su 4,5 milijardo dolerių grynuoju nuostoliu ir net nesiryžo pateikti šių metų prognozių. Kompanija taip pat prašė tiekėjų atidėti mokėjimų terminus, kad galėtų laikinai sustiprinti savo pinigų srautus.

Šie ženklai rodo, kad „Renault“ sprendimas mažinti priklausomybę nuo „Nissan“ buvo ne tik apskaitinis, bet ir strategiškai pagrįstas žingsnis. Siekdama ilgalaikio stabilumo, Prancūzijos įmonė greičiausiai orientuosis į kitus partnerius ir naujas investavimo kryptis.

Naujas etapas, nauji prioritetai

Galima sakyti, kad šis pokytis simbolizuoja platesnius pokyčius automobilių industrijoje. Gamintojai vis labiau koncentruojasi į lankstų bendradarbiavimą atskiruose projektuose, o ne į sudėtingus ir ilgalaikius finansinius ryšius. Tai leidžia greičiau reaguoti į rinkos pokyčius, efektyviau investuoti į technologijas ir mažinti rizikas.

„Renault“, priėmusi tokį sprendimą, ne tik prisitaiko prie naujų realijų, bet ir rodo pavyzdį kitoms įmonėms. Nors simboliškai ši žinia reiškia nutolimą nuo vienos ryškiausių pasaulinės automobilių partnerystės istorijų, praktiškai ji leidžia bendrovei judėti toliau su mažesne priklausomybe ir aiškesne kryptimi.

‡ 1999–2025 © Elektronika.lt LTV.LT - lietuviškų tinklalapių vitrina Valid XHTML 1.0!