Elektronika.lt

Elektronika.lt - elektronikos, informacinių ir
ryšių technologijų portalas

Adresas: http://www.elektronika.lt
El. paštas: info@elektronika.lt
 Atspausdinta iš: http://www.elektronika.lt/naujienos/verslas/80790/svedai-nori-kad-europa-uzdraustu-kripto-valiutu-kasima/spausdinti/

Švedai nori, kad Europa uždraustų kripto valiutų kasimą

Publikuota: 2021-11-28 07:08
Tematika: Verslo naujienos
Autorius: Mindaugas Klumbis
Aut. teisės: ©MiTech.lt
Inf. šaltinis: MiTech.lt

Švedijos elektros tinklą stipriai apkrauna kriptovaliutų kasėjai, kurie persikėlė į šalį dėl pigios ir gausios energijos tiekimo. Nuo šių metų balandžio iki rugpjūčio mėn. energijos suvartojimas dėl kriptovaliutų gavybos išaugo keliais šimtais procentų, tai prilygsta maždaug 200 000 namų ūkių šalyje. Šie duomenys gauti iš Švedijos aplinkos apsaugos agentūros atstovų.

Švedai nori, kad Europa uždraustų kripto valiutų kasimą

Dėl kriptovaliutų kasybos išaugęs Švedijos energijos poreikis kelia grėsmę Švedijos gebėjimui įvykdyti įsipareigojimus pagal Paryžiaus klimato susitarimą, o kitos pigios energijos turinčios valstybės neabejotinai susiduria su panašiomis problemomis.

Kinijai draudžiant kriptovaliutas ir jų gavybą, daugelis mainerių perkėlė savo veiklą į Šiaurės šalis. Tai kelia įtampą Švedijos elektros tinklui ir neleidžia šaliai sumažinti neatsinaujinančios energijos naudojimo. Švedijos atsinaujinanti energija vis labiau nukreipiama nuo pramonės, transporto ir kitų buitinių vartotojų į kriptovaliutų kasimą, tokių kaip „Bitcoin“ ir „Ethereum“. Švedijos reguliavimo institucijos nori, kad tai būtų sustabdyta.

Švedijos finansų ir aplinkosaugos reguliavimo institucijos atvirame laiške paragino Švediją „sustabdyti“ naujų kriptovaliutų gavybos operacijų kūrimą ir neleisti verslui, kuris prekiauja kriptovaliutų turtu arba investuoja į jį, vadinti aplinkai tvariu. Be to, jie paragino ES uždrausti „Proof of Work“ kriptovaliutų kasimą.

‡ 1999–2022 © Elektronika.lt LTV.LT - lietuviškų tinklalapių vitrina Valid XHTML 1.0!