Elektronika.lt

Elektronika.lt - elektronikos, informacinių ir
ryšių technologijų portalas

Adresas: http://www.elektronika.lt
El. paštas: info@elektronika.lt
 Atspausdinta iš: http://www.elektronika.lt/naujienos/verslas/75066/huawei-jau-praranda-savo-pozicijas-fiksuojamas-pagrindiniu-konkurentu-pardavimu-augimas/spausdinti/

„Huawei“ jau praranda savo pozicijas: fiksuojamas pagrindinių konkurentų pardavimų augimas

Publikuota: 2020-10-19 18:30
Tematika: Verslo naujienos
Autorius: Lukas Snarskis
Aut. teisės: ©Telefonai.eu
Inf. šaltinis: Telefonai.eu

Balandžio mėnesį Kinijos milžinės „Huawei“ atstovai galėjo džiaugtis, jog pagaliau pavyko aplenkti „Samsung“ ir tapti didžiausiu išmaniųjų telefonų gamintoju. Pastarasis džiaugsmas truko labai trumpai, o naujausia statistika atskleidžia vis didėjantį Pietų Korėjos kompanijos atotrūkį nuo didžiausių savo konkurentų.

Žvelgiant į balandžio mėnesio statistiką, nesunku pastebėti, jog „Huawei“ turėjo 21 proc. rinkos, o „Samsung“ tuomet buvo priversta tenkintis 20 proc. Trečioje vietoje rikiavosi „Apple“, o jai iš paskos sekė „Xiaomi“. Tačiau situacija yra kiek kitokia žvelgiant į rugpjūčio mėnesio rezultatus. „Samsung“ sugebėjo padidinti savo rinkos dalį iki 22 proc., o kinų „Huawei“ prarado 5 proc. ir dabar tenkinasi 16 proc. rinkos dalimi.

JAV sankcijų sukaustyta Kinijos milžinė ne tik praranda savo pirkėjus, bet ir leidžia augti kitoms kompanijoms. „Samsung“ yra ne vienintelis gamintojas, kurio užimama rinkos dalis kiek paaugo. Ketvirtoje vietoje esanti „Xiaomi“ rugpjūtį jau galėjo džiaugtis 11 proc. rinkos, o tai yra pavojaus signalas „Apple“, kurios rinkos dalis per minėtąjį laikotarpį nepasikeitė.

„Huawei“ jau praranda savo pozicijas: fiksuojamas pagrindinių konkurentų pardavimų augimas

Žinoma, reikėtų nepamiršti ir to, jog balandžio mėnesį rinkos situacija buvo kiek kitokia nei yra dabar. Tuomet visas pasaulis užsidarė į karantiną, kurį sukėlė COVID-19 pandemija. Būtent dėl šios priežasties Kinijos milžinė „Huawei“ ir sugebėjo balandį pademonstruoti puikius rezultatus, dėka šalyje išaugusio populiarumo. Kaip bebūtų, situacijai pagerėjus, „Huawei“ pardavė pradėjo kristi, o tam ir toliau didžiulę įtaką turi JAV pritaikytos sankcijos, kurios iš esmės stipriai komplikuoja ne tik „Huawei“ telefonų pardavimus, tačiau ir jų gamybą.

Vertėtų paminėti ir tai, jog artimiausiu metu galima pamatyti ir augančius „Apple“ pardavimus. JAV korporacija neseniai pristatė naujuosius „iPhone 12“ serijos išmaniuosius telefonus, o tai gali tapti rimtu iššūkiu ne tik antroje vietoje esančiai „Huawei“, tačiau sunerimti turėtų ir „Samsung“ kompanijos vadovai.

‡ 1999–2021 © Elektronika.lt LTV.LT - lietuviškų tinklalapių vitrina Valid XHTML 1.0!