Elektronika.lt

Elektronika.lt - elektronikos, informacinių ir
ryšių technologijų portalas

Adresas: http://www.elektronika.lt
El. paštas: info@elektronika.lt
 Atspausdinta iš: http://www.elektronika.lt/naujienos/verslas/62283/didziausias-issukis-buti-imone-is-lietuvos/spausdinti/

Didžiausias iššūkis – būti įmone iš Lietuvos?

Publikuota: 2018-01-18 15:13
Tematika: Verslo naujienos
Inf. šaltinis: Pranešimas spaudai

Pažangiausiai aukštųjų technologijų sektoriaus įmone 2017 m. Žinių ekonomikos įmonės apdovanojimuose pripažinta UAB „Elinvision“ su naujos kartos 3D kojų skeneriu toliau skinasi kelią į pasaulines rinkas. Būtent šiuo metu įmonė ieško partnerių Jungtinėse Amerikos Valstijose, nors įmonės vadovas pripažįsta, kad vardą reikėjo užsitarnauti ilgu ir kruopščiu darbu.

Pagrindinė įmonės veikla apima aukštos kokybės sertifikuotų ir inovatyvių vaizdo apdorojimo sprendimų kūrimą, gamybą bei diegimą. Įmonė sukūrė unikalų lazerinį skenavimo algoritmą, kuris, pasak įmonės atstovų, visiškai pakeis mūsų supratimą apie avalynės pirkimą. Šiuo metu siekiama praplėsti esamas bei surasti naujas eksporto rinkas ir užsitikrinti įmonės pardavimų jose augimą. UAB „Elinvision“ už netradicinį požiūrį ir pasiektą proveržį kuriant unikalius sprendimus Žinių ekonomikos įmonės apdovanojimuose buvo pripažinta pažangiausia aukštųjų technologijų sektoriaus įmone. UAB „Elinvision“ atnaujino savo produktų gamą susikoncentruodama į 3D skenavimo įrangos gamybą. Jų sukurtas naujas 3D kojos skeneris yra mažas, greitas ir patikimas.

Kaip teigia įmonės atstovai, buvo nuspręsta atsisakyti visų standartinių komponentų: kamerų, kompiuterinių blokų, pavaros modulių ir viską suprojektuoti patiems. „Tai leido mums nevaržomai kurti skenerio dizainą, lengvai modifikuoti skenavimo funkcijas ir ženkliai pagerinti gaminio funkcionalumą. Mūsų skeneris yra sistemos dalis, kuri paklausi visame pasaulyje, nes yra unikalus ir visiškai kitoks avalynės pardavimo būdas. Kadangi gaminama individualiai ir klientas pats gali susimodeliuoti avalynę, sumažėja išmetamos, niekam netikusios neparduotos, avalynės kiekis“, − teigia įmonės vadovas Donatas Valinčius. Jis pripažįsta, kad kelias į pripažinimą nebuvo lengvas ir teko įdėti daug darbo, kol pasiekė laimėjimų.

„Didžiausias iššūkis būtent ir buvo − būti įmone iš Lietuvos. Kai pradėjome pardavinėti skenerius pasaulyje susidurdavome su iššūkiu, kuris labai paprastas: parduotuvėje yra trys skeneriai, vienas iš Vokietijos, vienas iš Japonijos ir vienas iš Lietuvos. Kokį skenerį rinktumėtės? Tikriausiai ne lietuvišką. Dėl to turėjome būti visa galva pranašesni, kad įrodytume savo vertę ir įgautume klientų pasitikėjimą. Per šį laikotarpį tapome pripažinta skenerių gamintoja pasaulyje ir kalbant su naujais klientais vis labiau Lietuvos vardas skamba ne kaip pigios, bet kaip aukštųjų technologijų šalies, − prisimena D. Valinčius ir teigia, kad jei ne patikimi tiekėjai, kuriuos teko atsirinkti ilgų bandymų metu, kokybės pasiekti būtų neįmanoma. – Apdirbamosios pramonės technologijų Lietuvoje taip pat trūksta. Yra labai daug įmonių, kurios daro paprastus dalykus, tačiau rasti įmonę, kuri galėtų kartu kurti kažką sudėtingesnio ar kažką naujo, sudėtinga, todėl dažnai tenka bendrauti su užsienio įmonėmis, nors norėtume viską gaminti Lietuvoje, kad vietoje būtų sukuriama kuo daugiau pridėtinės vertės. Tai labai apsunkina komunikaciją ir gamybą.“

Įmonė glaudžiai bendradarbiauja su viena žinomiausių IT korporacijų „Hewlett-Packard Company“ (HP), taip pat įmone „Autodesk”, „RSscan“, „DESMA“ ir kitomis.

„Elinvision“ vadovas mano, kad daugelį kliūčių galėtų padėti išspręsti būtent žiniomis ir kūrybingumu grįstos konkurencingos valstybės kūrimas, kurios pagrindas yra švietimo sistema. Turėtų būti kreipiamas dėmesys į tai, kaip ugdyti mąstančią ir kūrybingą asmenybę, diegti kompetencijas, kurios bus būtinos ir ateities darbo rinkoje, kaip sustiprinti universitetus ir jų bendradarbiavimą su verslu.

„Pavyzdžiui, Fraunhoferio institutas Vokietijoje skatina visokių naujų technologijų kūrimą. Žmonės, kurie užsiima tomis technologijomis, vėliau įkuria savo įmones ir toliau vysto verslą. Institutas gauna dalį pelno iš kurio finansuoja naujovių kūrimą, o ir įmonė įsikuria ne lygioje vietoje, o ant jau sukurto technologinio pagrindo. Mums to trūksta. Taip pat trūksta ir palaikomosios infrastruktūros – t. y. įmonių su įvairiomis technologijomis, kurias turi kitos valstybės. Gal taip yra todėl, kad Lietuva yra pakankamai maža, tačiau čia mums būtina pasitempti. Iš kitos pusės, Lietuvoje kuriasi daug informacinių centrų, kuriuose išnaudojamas būtent žmonių protas, tad potencialo tikrai turime“, − sako pozityviai nusiteikęs Donatas.

‡ 1999–2024 © Elektronika.lt LTV.LT - lietuviškų tinklalapių vitrina Valid XHTML 1.0!