Elektronika.lt

Elektronika.lt - elektronikos, informacinių ir
ryšių technologijų portalas

Adresas: http://www.elektronika.lt
El. paštas: info@elektronika.lt
 Atspausdinta iš: http://www.elektronika.lt/naujienos/verslas/531/microlink-grupe-2004-2005-finansiniu-metu-pirmaji-pusmeti-gavo-53-mln-litu-pajamu/spausdinti/

„MicroLink“ grupė 2004-2005 finansinių metų pirmąjį pusmetį gavo 53 mln. litų pajamų

Publikuota: 2005-02-04 13:59
Tematika: Verslo naujienos
Inf. šaltinis: MicroLink Lietuva, UAB

Vilnius, vasario 3 d. „MicroLink“, pirmaujanti Baltijos šalių informacinių technologijų paslaugų grupė, 2004-2005 fiskalinių metų pirmąjį pusmetį (pasibaigusį 2004 m. gruodžio 31 d.) pasiekė konsoliduotą 53,173 mln. Lt apyvartą ir uždirbo 2,416 mln. Lt grynojo pelno. Praėjęs pusmetis buvo pirmasis laikotarpis, į kurio finansinius rezultatus nebuvo įtrauktos pajamos iš „MicroLink“ grupei priklausiusių kompanijų „SAF Tehnika“ ir „Delfi“, kurios pernai buvo pelningai parduotos. Šių įmonių pardavimą lėmė grupės strategija tapti tik IT paslaugas teikiančia kompanija.

Pernai „MicroLink“ sparčiausiai (123 proc.) augo verslo valdymo sistemų padalinys (diegiantis „SAP“, „Doclogix“, „Microstrategy“, „Apvarsnis“, „Uvis“ sistemas). Sistemų priežiūros ir valdymo padalinyje, palyginus su 2003-2004 finansinių metų rodikliais, užfiksuotas 118 proc. pajamų augimas.

„Didžiausias pajamų augimas verslo valdymo sistemų srityje patvirtina, kad „MicroLink“ sėkmingai realizuoja savo ilgalaikę strategiją orientuotis į Pabaltijo įmones, siekiančias gauti aukščiausios kokybės IT paslaugas“, - pabrėžė „MicroLink“ grupės vadovas Janis Bergas (Janis Bergs).

Grupės įmonių apyvarta praėjusį pusmetį, palyginus su tų pačių įmonių apyvarta atitinkamu ankstesnių metų laikotarpiu (kai ji siekė 70,091 mln. Lt), sumažėjo 14 proc., o grynojo pelno buvo uždirbta 18 proc. mažiau (2003-2004 finansinių metų pirmąjį pusmetį jis siekė 2,934 mln. Lt).

„Paskutiniuoju metu pradėti projektai mums leidžia prognozuoti, kad mūsų pajamos ir pelningumas per kitus šešis mėnesius pastebimai išaugs ir leis viršyti praėjusių metų „MicroLink“ grupės rodiklius“, - akcentavo J. Bergas.

Neaudituotas EBITDA (pajamų prieš mokesčius, palūkanas, nusidėvėjimą ir amortizaciją) finansinių metų pusmečio rodiklis siekė 4,833 mln. Lt, ankstesniais metais šis rodiklis buvo 6,905 mln. Lt.

„MicroLink“ grupei priklausančios Lietuvos įmonės per pusmetį gavo 8,977 mln. Lt pajamų, Estijos kompanijos pasiekė 18,196 mln. Lt apyvartą, o didžiausia grupės pajamų dalis buvo gauta Latvijoje - 27,967 mln. Lt.

Praėjusių metų pabaigoje buvo restruktūrizuotos Lietuvoje veikiančios „MicroLink“ grupės įmonės. Iš pradžių UAB „MicroLink Data“, viena didžiausių Lietuvos interneto ir duomenų perdavimo, tarnybinių stočių ir darbo vietų kompiuterių priežiūros paslaugų teikejų, buvo pervadinta į UAB „MicroLink Lietuva“. Vėliau į UAB „MicroLink Lietuva“ buvo perkeltas kitos „MicroLink“ grupei priklausančios UAB „MicroLink Netcoms“ verslo valdymo sistemų diegimo ir priežiūros verslas. Įmonių restruktūrizacija buvo baigta 2005-ųjų pradžioje, kai UAB „MicroLink Netcoms“ buvo pervadinta į UAB „Baltijos kompiuterių akademija“ (BKA). Skirtingų IT verslų koncentravimas vienoje įmonėje ne tik leido lengviau valdyti visą įmonę, bet ir sudarė sąlygas klientams gauti kur kas daugiau IT paslaugų iš to paties juridinio vieneto. 2003 m. „MicroLink“ grupės įmonės Latvijoje ir Estijoje buvo apjungtos į „MicroLink Latvia“ ir „MicroLink Eesti“.

Praėjusių metų gruodį „MicroLink Lietuva“ įgyvendino Valstybinio socialinio draudimo fondo („Sodros“) ir jo padalinių sujungimo projektą ir artimiausius trejus metus teiks šiai institucijai spartų interneto ryšį. Projektas apima įrangos, jos įdiegimo bei ryšio teikimo paslaugas. Projekto vertė viršija 2 mln. litų.

2004-ųjų pabaigoje „MicroLink“ tapo PHARE finansuojamo Neringos plačiajuosčio bevielio radijo ryšio sistemos projekto techniniu konsultantu. „MicroLink“ įsipareigojo už 1,157 mln. Lt teikti technines konsultacijas siekiant pagerinti verslo infrastruktūrą, užtikrinant ekonominę ir socialinę sanglaudą ir regioninę plėtrą Neringos savivaldybėje. Projekto metu bus sukurta organizacinė ir techninė infrastruktūra, užtikrinsianti Neringos vartotojams prieigą prie interneto, greitą duomenų perdavimą, galimybę perduoti balsą ir vaizdą. Neringos savivaldybė iki šiol yra vienintelė šalyje, kurios teritorijoje neveikia jokia daugiakanalė abonentinė televizija ir nėra spartaus interneto ryšio.

2004 m. rudenį AB „Ekranas“ buvo pradėti diegti papildomi SAP sistemos moduliai, apimantys gamybos planavimą, strateginį valdymą ir duomenų saugyklas. „Ekranas“ 2000 m. tapo pirmąja Lietuvos įmone, kurioje buvo įdiegta pirmaujanti pasaulyje verslo išteklių valdymo sistema SAP. Po dvejų metų sistema buvo papildyta nauju funkcionalumu, tačiau įmonei nuolat modernizuojant savo veiklą atsirado poreikis įmonės valdymo sistemą papildyti dar kartą. Taip pat „MicroLink“ tęsia SAP sistemos diegimo projektą vienoje didžiausių šalies įmonių AB „Lietuvos geležinkeliai“.

„MicroLink“ grupėje metų pabaigoje dirbo 551 asmuo, iš jų Lietuvoje - 110, Latvijoje - 274, Estijoje - 167.

Pirmaujanti Pabaltijo IT paslaugų grupė „MicroLink“ teikia savo klientams IT išteklių perkėlimo (outsourcing - angl.) paslaugas visoms jų IT operacijoms ir IT plėtrai. „MicroLink“ pagrindinės verslo šakos apima IT infrastruktūros gaminius, programinės įrangos vystymą, IT mokymus, duomenų perdavimą, duomenų centrų, sistemų valdymą ir asmeninių kompiuterių priežiūros paslaugas.

Baltijos šalyse IT paslaugas teikia grupei priklausančios įmonės: „MicroLink Eesti“ Estijoje, „MicroLink Latvia“ ir „Baltijas Datoru Akademija“ Latvijoje, „MicroLink Lietuva“, „Fortek IT“ ir „Baltijos kompiuterių akademija“ Lietuvoje bei „MicroLink Sistemi“ Baltarusijoje.

‡ 1999–2024 © Elektronika.lt LTV.LT - lietuviškų tinklalapių vitrina Valid XHTML 1.0!