Elektronika.lt

Elektronika.lt - elektronikos, informacinių ir
ryšių technologijų portalas

Adresas: http://www.elektronika.lt
El. paštas: info@elektronika.lt
 Atspausdinta iš: http://www.elektronika.lt/naujienos/svietimas/3821/vyresniuju-klasiu-kalbu-mokytojams-ir-mokiniams-europos-kalbu-aplankas/spausdinti/

Vyresniųjų klasių kalbų mokytojams ir mokiniams - Europos kalbų aplankas

Publikuota: 2006-03-15 09:26
Tematika: Švietimas, studijos
Inf. šaltinis: el. paštas LR švietimo ir mokslo ministerija

Lietuvoje pradedama kurti objektyvi kalbinių gebėjimų vertinimo sistema, pripažįstama visoje Europoje. Europos Tarybos Europos kalbų aplanko akreditavimo komitetas patvirtino Lietuvos kalbininkų parengtą 9 – 12 klasių mokinių Europos kalbų aplanką, kuris yra viena iš kalbų kompetencijų pripažinimo sistemos dalių. „Europos kalbų aplankas“ įregistruotas 73 numeriu, kuris rodo, kad Europoje jau naudojami 72 aplankai.

Aplankas leis mokiniui nusistatyti užsienio kalbos, valstybinės kalbos mokymosi tikslus, sužinoti, ar juos pasiekė. Padės suprasti, kaip mokinys gali susikalbėti užsienio kalba, kokią tarptautinę patirtį jis turi, kaip kinta jo mokymosi patirtis. Tikimasi, kad, užrašydami savo kalbų mokėjimo kompetencijas, nusistatydami mokymosi tikslus, mokiniai taps nuovokesni, savarankiškesni ir turės daugiau motyvų mokytis. Taip pat aplanke esanti informacija bus labai naudinga mokytojui, jeigu mokinys išvyks mokytis į kitą šalį ar pereis iš vienos mokyklos į kitą.

Lietuvoje parengtas aplankas, kaip ir visų kitų šalių aplankai, susideda iš trijų dalių: Kalbų paso, Kalbų biografijos ir Dosjė.

Kalbų pasas parodo, kaip mokinys moka kalbų tam tikru metu. Jame užrašoma mokinio įgytos kalbų mokėjimo kompetencijos, tarptautinė patirtis, dalinės ar specialiosios kompetencijos. Kalbų pase parašoma, kas, kada ir kokiu pagrindu vertino. Kalbų pasas parengtas lietuvių ir anglų kalbomis.

Kalbų biografija padės mokiniui planuoti, apmąstyti ir įvertinti savo mokymosi procesą ir pažangą. Ji paskatins mokinį suprasti ir parodyti, kiek kurios kalbos jis moka, kiek kultūrinės patirties įgijo mokydamasis formaliai ir neformaliai. Ši dalis skiriama daugiakalbystei - kelių kalbų kompetencijų ugdymui. Kalbų biografija parengta lietuvių, anglų, prancūzų, vokiečių ir rusų kalbomis, tomis kalbomis – tai tos kalbos, kurių daugiausia mokomasi Lietuvoje.

Dosjė dalyje mokinys galės kaupti dokumentus, iliustruojančius pirmosiose dviejose dalyse apibūdintus kalbų mokėjimo pasiekimus.

Pirmieji 9 –12 klasių mokinių Europos kalbų aplankai pasirodys knygynuose jau balandžio mėnesį.

Švietimo ir mokslo ministerija išleido Zitos Mažuolienės parengtą metodinę priemonę ,,Mokytojui apie Europos kalbų aplanką‘‘, skirtą užsienio kalbų ir valstybinės kalbos mokytojams, ketinantiems diegti aplanką aukštesniosioms klasėms. Ši knyga jau kovo mėnesį pasieks vidurinių mokyklų bibliotekas, ją gaus į seminarus atvykę visų kalbų mokytojai konsultantai.

Norint, kad Lietuvoje funkcionuotų objektyvi ir skaidri visoje Europoje pripažįstama kalbų kompetencijų pripažinimo sistema, planuojama parengti aplankus kitoms mokinių amžiaus grupėms.

‡ 1999–2024 © Elektronika.lt LTV.LT - lietuviškų tinklalapių vitrina Valid XHTML 1.0!