Elektronika.lt

Elektronika.lt - elektronikos, informacinių ir
ryšių technologijų portalas

Adresas: http://www.elektronika.lt
El. paštas: info@elektronika.lt
 Atspausdinta iš: http://www.elektronika.lt/naujienos/rysiai/83618/rusija-gali-netekti-4g-rysio-apie-5g-galima-pamirsti/spausdinti/

Rusija gali netekti 4G ryšio – apie 5G galima pamiršti

Publikuota: 2022-07-18 21:03
Tematika: Telekomunikacijos
Aut. teisės: ©Technologijos.lt
Inf. šaltinis: Technologijos.lt

Valdžia ir operatoriai stengiasi gelbėti 4G tinklus, nes nėra kuo pakeisti sugedusios įrangos. 5G mobiliojo ryšio tinklų diegimas Rusijoje tapo neįmanomas dėl tarptautinių sankcijų ir įrangos trūkumo.

Rusija gali netekti 4G ryšio – apie 5G galima pamiršti
Asociatyvi „Pixabay“ nuotr.

Rusijos ekspertai skundėsi „Delovoy Peterburg“ dėl kritinių komunikacijos problemų.

Ryšių plėtra Rusijoje buvo įšaldyta dėl „Cisco“, „Ericsson“, „Nokia“, ir „Huawei“ pasitraukimo iš šalies, nes jie tiekė rusams įrangą ir padėjo operatoriams išbandyti 5G tinklus. Rusijos Federacijos valstybinė radijo dažnių komisija reikalauja, kad 5G tinklams būtų naudojama tik Rusijoje pagaminta įranga, kurios iš esmės nėra.

Kaip pažymėjo „MForum Analytics“ agentūros telekomunikacijų srities analitikas Aleksejus Boiko, šiuo atveju net lygiagretus importas neišgelbės, nors teoriškai įmanoma paleisti tinklus su vietine įranga, net jei viduje yra svetimų komponentų. 2021 metų pradžioje valstybinė korporacija „Rostec“ paskelbė apie pirmosios Rusijos LTE-Advanced bazinės stoties sukūrimą, tačiau iš tikrųjų rusai sukūrė tik tam tikrus elementus – likusieji buvo įsigyti užsienyje. Įranga niekada nebuvo paleista masinei gamybai ir nėra žinoma, kaip ji veiks prijungus daugybę įrenginių, pirmiausia ją reikia išbandyti mažuose privačiuose tinkluose.

„Vietiniai sprendimai vargu ar gali būti konkurencingi savo kainomis, nes kalbame apie smulkią gamybą. Kad būtų pasiektos nedidelės kainos, įranga turi būti gaminama šimtatūkstantiniais egzemplioriais ir eksportuojama“, – aiškino ekspertas.

Interneto apsaugos draugijos direktorius Michailas Klimarevas, Rusijos Federacijoje pripažintas užsienio agentu, atkreipė dėmesį į tai, kad rusai neturi galimybių pagaminti 5G veiklai reikalingų mikroprocesorių. Visų pirma, „rūko skaičiavimui“ (decentralizuota skaičiavimo struktūra, kurioje ištekliai, įskaitant duomenis ir programas, yra tarp duomenų šaltinio ir debesies), kurio dėka jie planuoja įdiegti daiktų internetą.

„TelecomDaily“ generalinis direktorius Denisas Kuskovas pridūrė, kad Rusija net nepajėgi pagaminti įrangos 4G tinklams, kurie netrukus pradės gesti ir žlugti. Kadangi užsienio įmonės sustabdė pristatymus, sugedusios įrangos nėra kuo pakeisti. Anot jo, operatoriui nepatiko „Rostec“ sprendimas dėl 5G tinklų, dabar koncernas orientuojasi į 4G įrangą bet nežinia, ar norės ja naudotis.

„Aišku viena: iki 2024–2025 m. nė sapnuose negalima matyti, kad turėsime 5G. Net jei būtų išduoti dažniai, tam nėra jokios įrangos“, – pabrėžė Denisas Kuskovas.

Kariuomenė neduoda dažnių.

Su dažniais Rusijoje yra kita istorija. Neseniai RF radijo dažnių komisija nusprendė telekomunikacijų operatoriams suteikti 24,25–27,5 GHz diapazoną, kad būtų galima pradėti 5G įdiegimą. Ekspertai taip pat tikina, kad penktosios kartos tinklus geriau diegti vadinamojoje 3,4–3,8 GHz „auksinėje juostoje“, kuria naudojasi kariuomenės ir teisėsaugos institucijos.

Aleksejus Boiko tikina, kad dažnių paskirstymas Rusijos operatoriams nelabai padės, nes šie diapazonai geriausiai tinka kurti privačius P5G tinklus. Jie galėtų palaikyti bendrus tinklus didžiausią apkrovą turinčiose srityse, tačiau kol kas jų Rusijoje nėra. Šalyje yra keletas bandymų vietų, kuriose galite prisijungti prie 5G, tačiau nė vienas operatorius dar neturi licencijos komerciškai paleisti tinklą.

Aleksejus Boiko pažymėjo, kad 2020 m. MTS įmonės išdavė pirmąją licenciją Rusijoje 24,25–24,65 GHz dažnių juostai, tačiau ji prastai tinka diegti viešajam tinklui. Svarbu ir tai, kad per dvejus metus operatorius nebandė paleisti 5G savo abonentams. Ko gero, penktos kartos komunikacijos Rusijoje dar ilgai nebus.

Interneto apsaugos draugijos direktorius Michailas Klimarevas tvirtina, kad kariuomenė uoliai kontroliuoja „auksinį diapazoną“, nors tai jiems visiškai nenaudinga, nes trūksta reikiamų prietaisų. Pasak eksperto, civiliniai mobilieji telefonai niekaip negali trukdyti kariuomenės radarų darbui.

Atsižvelgdami į iškilusias problemas, Rusijos mobiliojo ryšio operatoriai beveik dvigubai padidino mobiliojo ryšio kainą. „Tele2“ verčia rusus atsisakyti neribotų tarifų, kurie labai apkrauna įrangą.

Specialistų teigimu, Rusijos tinklų remontui skirtos įrangos atsargų užteks maždaug metams. Nepaisant to, valdžios institucijos atsisakė imtis papildomų priemonių mobiliojo ryšio operatoriams remti.

‡ 1999–2022 © Elektronika.lt LTV.LT - lietuviškų tinklalapių vitrina Valid XHTML 1.0!