Elektronika.lt

Elektronika.lt - elektronikos, informacinių ir
ryšių technologijų portalas

Adresas: http://www.elektronika.lt
El. paštas: info@elektronika.lt
 Atspausdinta iš: http://www.elektronika.lt/naujienos/rysiai/79022/europoje-dideja-5g-irenginiu-populiarumas-o-huawei-griutis-sukele-netiketa-efekta/spausdinti/

Europoje didėja 5G įrenginių populiarumas, o „Huawei“ griūtis sukėlė netikėtą efektą

Publikuota: 2021-07-20 07:08
Tematika: Telekomunikacijos
Autorius: Lukas Snarskis
Aut. teisės: ©Telefonai.eu
Inf. šaltinis: Telefonai.eu

Prieš keletą metų prasidėjęs JAV ir Kinijos konfliktas, kuris lėmė sankcijas „Huawei“, įnešė nemažai naujų vėjų į išmaniųjų telefonų rinką. Prie šių vėjų nemažai prisidėjo ir besiplečiantis naujos ryšio technologijos tinklas, o tokių pokyčių rezultatai – akivaizdūs.

Pirmąjį praėjusių metų ketvirtį, Europos rinkoje nebuvo nė vieno vidutinės klasės 5G telefono. Trečiajame ketvirtyje jie sudarė jau 20 proc. segmento. Remiantis „Counterpoint Research“ duomenimis, pirmąjį šių metų ketvirtį 5G vidutinės klasės telefonai jau sudarė pusę Europoje parduodamų 250-500 JAV dolerių (maždaug 210 -425 eurų) vertės įrenginių.

Naujos kartos tinklų palaikymas yra tik dalis istorijos - būtent vidutinės ir aukštesnės klasės (425 – 600 eurų) įrenginiai praėjusiais metais lėmė išmaniųjų telefonų pardavimų augimą Europoje. Verta pastebėti ir tai, jog šiuo metu „Huawei“ beveik išnyko iš Vakarų rinkos. Ji buvo labai populiari mažesnės nei 210 eurų kainos segmente.

Europoje didėja 5G įrenginių populiarumas, o „Huawei“ griūtis sukėlė netikėtą efektą

Sankcijų sukaustytos Kinijos milžinės rinkos dalį nurėžusios bendrovės. vietoj to, nusprendė sutelkti dėmesį į aukštesnius kainų segmentus. Analitikai teigia, kad būtent todėl 250-500 ir 500-700 JAV dolerių rinkos augo nepaisant net ir pandemijos sukelto ekonomikos nuosmukio. Be to, dabar pastebima ir tai, jog rinkoje atsirado patrauklių pigesnių išmaniųjų trūkumas.

Palyginti su praėjusių metų pirmuoju ketvirčiu, tokių prekės ženklų kaip „Xiaomi“, „Oppo“ ar „OnePlus“ pardavimai gerokai išaugo, o augimas siekia net keturis kartus. Daugiau nei trečdalis vidutinės ir aukštesnės klasės telefonų parduodami su šiuo kompanijų logotipais.

Tai daro spaudimą „Apple“ ir „Samsung“, tačiau, „Counterpoint“ duomenimis, šie du rinkos lyderiai nėra saugūs net flagmanų segmente, nes „Xiaomi“, „Oppo“, „OnePlus“, „Realme“ ir „Vivo“ įgauna vis didesnį patrauklumą, o „Xiaomi“ jau sugebėjo ir aplenkti „Apple“ pagal pardavimus antrojo ketvirčio metu.

‡ 1999–2021 © Elektronika.lt LTV.LT - lietuviškų tinklalapių vitrina Valid XHTML 1.0!