Elektronika.lt

Elektronika.lt - elektronikos, informacinių ir
ryšių technologijų portalas

Adresas: http://www.elektronika.lt
El. paštas: info@elektronika.lt
 Atspausdinta iš: http://www.elektronika.lt/naujienos/rysiai/69938/patentai-atskleidzia-apple-planus-panaudoti-sviecianti-logotipa-iphone-telefonuose/spausdinti/

Patentai atskleidžia „Apple“ planus panaudoti šviečiantį logotipą „iPhone“ telefonuose

Publikuota: 2019-10-02 07:23
Tematika: Telekomunikacijos
Autorius: Lukas Snarskis
Aut. teisės: ©Telefonai.eu
Inf. šaltinis: Telefonai.eu

Obuolys ant galinės „iPhone“ dalies – itin didelės svarbos ženklas kiekvienam „Apple“ produkcijos gerbėjui. Greitu metu šis simbolis gali įgauti daug didesnę reikšmę, mat planuojama logotipą apšviesti LED šviesa ir suteikti jam naują funkciją – informuoti apie naujus pranešimus.

Patentai atskleidžia „Apple“ planus panaudoti šviečiantį logotipą „iPhone“ telefonuose

Tokią išvadą galima daryti dėl patento, kurį „Apple“ užregistravo dar 2018-ųjų rugsėjo 18-ą dieną. Jame kalbama apie tai, jog telefono korpuso detalės ar logotipas būtų naudojamas informaciniais tikslais, t.y. informuoti naudotojus apie naujas žinutes, įeinančius skambučius ar perteikti kitus pranešimus, tokius kaip kameros aktyvavimas. Patente išdėstoma ir technologinė tokio sprendimo pusė – į pagalbą būtų pasitelkiami jutikliai bei įvesties/išvesties mechanizmai, logotipą apšviestų LED šviesa, kuri galėtų būti skirtingų spalvų. Tokiu būdu būtų galima pranešti apie atitinkamą informaciją su skirtingomis, būtent tam įvykiui priskirtomis, spalvomis.

Nėra aišku ar kitais metais pasirodysiantis „iPhone 12“ jau turės tokią funkciją. Tiesa, „Apple“ nebūtų pirmoji įmonė išnaudojusi savo logotipą pranešimų perteikimui išmaniuosiuose telefonuose, nors tokią funkciją turėjo „MacBook“ kompiuteriai. „Motorola“ užbėgo įvykiams už akių ir tokį funkcionalumą įdiegė į „Motorola One Zoom“. Nors toks sprendimas traukia akį ir atrodo gražiai, dėl realios jo naudos būtų galima kelti klausimą. Įspėjamieji signalai matomi tik tada, kai telefonas būna padėtas galine dalimi į viršų, o tai atsitinka iš tiesų retai.

‡ 1999–2020 © Elektronika.lt LTV.LT - lietuviškų tinklalapių vitrina Valid XHTML 1.0!