Elektronika.lt

Elektronika.lt - elektronikos, informacinių ir
ryšių technologijų portalas

Adresas: http://www.elektronika.lt
El. paštas: info@elektronika.lt
 Atspausdinta iš: http://www.elektronika.lt/naujienos/rysiai/62941/ekspertu-nuomone-ar-facebook-programele-messenger-kids-yra-saugi/spausdinti/

Ekspertų nuomonė: ar „Facebook“ programėlė „Messenger Kids“ yra saugi?

Publikuota: 2018-03-16 11:08
Tematika: Telekomunikacijos
Inf. šaltinis: Pranešimas spaudai

Kas vienuoliktam (8,8 %) tėvui Lietuvoje kelia susirūpinimą, kad jo vaikas internete gali dalintis pernelyg asmenine informacija apie save, o beveik tiek pat tėvų (8,3 %) nerimauja, kad jų vaikai bendrauja su pavojingais nepažįstamais žmonėmis.

Šių metų pradžioje „Facebook“ pristatė intriguojantį naują produktą – „Messenger Kids“. Kas yra tas „Facebook Messenger Kids“ ir ar jį saugu naudoti? „Kaspersky Lab“ ekspertai nusprendė patikrinti, kaip veikia ši programa.

Svarbu paminėti, kad „Messenger Kids“ yra atskira „Facebook“ programa. Leiskite priminti, kad socialinis tinklas reikalauja, kad vartotojams būtų bent 13 metų, tačiau „Messenger Kids“ neturi amžiaus apribojimų. Šiuo metu ją galima parsisiųsti iš „App Store“ ir „Google Play“. Teoriškai programos idėja skamba puikiai. Žinant, kad vaikams patinka žaisti naudojant nuotraukų filtrus ir vaizdo pokalbių priedus, mes matome tai kaip įdomią perspektyvą, kurią galima naudoti tėvų telefone ar viename iš vaikų įrenginių.

Programėlės struktūra gana paprasta. Įdomu tai, kad programa įgaliota dalintis per „Facebook“, bet nereikalauja jokių leidimų iš įrenginio. Taip pat galite pridėti kelis vaikus prie tos pačios sąsajos. Kai vaikas nori pridėti naują kontaktą, tėvai gauna įspėjimą į „Facebook Messenger“ prašantį patvirtinimo.

Apskritai, aplinka yra labai sterili ir saugi. Fotoaparato filtrai panašūs į „Snapchat“ (ir gali būti labai įtraukiantys), o „GIF“ pasirinkimas tinkamas vaikams. Vienas iš galimų trūkumų, kuriuos mes aptarėme, tai teksto filtravimo stoka. Pavyzdžiui, jei vaikas prašo savo tėvų pridėti visus jo klasės draugus, kurie taip pat naudoja „Messenger Kids“, programa gali tapti dar vienu būdu vaikams įžeisti ar erzinti vienas kitą. Kadangi programa šiuo metu yra beta versijoje, manome, kad „Facebook“ galėtų ištaisyti šią problemą prieš išleidžiant pilną versiją. Patyčių galimybė yra tai, apie ką tėvai turi kalbėti apie savo vaikais atvirai.

Programa skirta vaikams jaunesniems nei 13 metų, taigi reikia pasitikėjimo – tarp vaikų, jų tėvų ir draugų, su kuriais jie susiję. David Emm, „Kaspersky Lab“ GReAT ekspertas, pataria:

  • Pasikalbėkite su savo vaikais apie galimus internetinių pokalbių pavojus. Skatinkite juos kalbėtis su jumis apie jų internetinę patirtį ir viską, kas jiems kelia nerimą ar gąsdina.
  • Apsauga nuo internetinių patyčių yra itin sunki, o ypač turint išmanųjį telefoną, kur vaikas gali bendrauti be tėvų priežiūros. Spręsti kibernetinio pavojaus atvejus reikėtų kaip ir realiame gyvenime: skatinkite vaikus būti atviriems ir pasikalbėti su patikimu suaugusiu, jei jie gauna kokių nors pavojingų ar netinkamų pranešimų. Jeigu kažkas vaikams kelia nerimą, programose esantys numeriai ir kontaktai gali būti užblokuoti
  • Nustatykite aiškias taisykles dėl to, ką jie gali ir ko negali daryti internete. Būtinai paaiškinkite, kodėl taip nusprendėte. Vaikui augant – peržiūrėkite ir pakeiskite šias taisykles atitinkamai pagal vaiko amžių.

Dar vienas dalykas: tėvams taip pat reikia aptarti, ką internete galima dalintis ir ko ne, kad būtų išvengta blogiausio scenarijaus atvejų, pavyzdžiui, tokių kaip seksualinio pobūdžio išnaudojimas.

‡ 1999–2024 © Elektronika.lt LTV.LT - lietuviškų tinklalapių vitrina Valid XHTML 1.0!