Elektronika.lt

Elektronika.lt - elektronikos, informacinių ir
ryšių technologijų portalas

Adresas: http://www.elektronika.lt
El. paštas: info@elektronika.lt
 Atspausdinta iš: http://www.elektronika.lt/naujienos/mokslas/89619/jk-mokslininkai-nustate-kad-dirbtinis-intelektas-pajegus-numatyti-ateities-sirdies-priepuolius/spausdinti/

JK mokslininkai nustatė, kad dirbtinis intelektas pajėgus numatyti ateities širdies priepuolius

Publikuota: 2023-11-28 09:27
Tematika: Mokslo naujienos
Inf. šaltinis: LRT.lt

Oksfordo universiteto mokslininkai nustatė, kad dirbtinis intelektas gali padėti net 10 metų į priekį nuspėti, ar žmogui gresia širdies priepuolis, rašoma „The Guardian“.

Britų širdies fondo (angl. British Heart Foundation, BHF) finansuotame tyrime buvo analizuojama, kaip dirbtinis intelektas galėtų pagerinti arterijų užsikimšimui ar susiaurėjimui nustatyti taikomų širdies kompiuterinės tomografijos tyrimų tikslumą.

JK mokslininkai nustatė, kad dirbtinis intelektas pajėgus numatyti ateities širdies priepuolius
Asociatyvi „Pixabay“ nuotr.

„Mūsų tyrimas parodė, kad kai kuriems pacientams, atvykusiems į ligoninę dėl krūtinės skausmo ir dažnai nuraminamiems bei išsiunčiamiems namo, kyla didelė rizika per artimiausią dešimtmetį patirti širdies priepuolį, net jei apžiūros metu nenustatoma jokių širdies arterijų ligos požymių, – sakė BHF širdies ir kraujagyslių medicinos katedros vedėjas ir Oksfordo skubios daugiadisciplininės vaizdinimo ir intervencinės pagalbos centro direktorius profesorius Charalambosas Antoniadesas. – Šiuo tyrimu įrodėme, kad gydytojams pateikus tikslų rizikos vaizdą galima būtų pakeisti ir galbūt pagerinti daugelio širdies ligomis sergančių pacientų gydymo eigą.“

Kasmet Jungtinėje Karalystėje kompiuterinės tomografijos tyrimai atliekami maždaug 350 000 žmonių, tačiau, BHF teigimu, daugelis pacientų vėliau miršta nuo širdies priepuolių, nes nepavyksta užfiksuoti mažų, sunkiai aptinkamų kraujagyslių susiaurėjimų.

Tyrėjai išanalizavo daugiau kaip 40 000 pacientų, kuriems aštuoniose JK ligoninėse buvo atliktas įprastinis širdies kompiuterinės tomografijos tyrimas, o vidutinė stebėjimo trukmė siekė 2,7 metų, duomenis.

Beveik aštuonerius metus dirbtinio intelekto įrankis buvo išbandomas su dar 3 393 pacientais ir įrodė, kad geba tiksliai numatyti širdies priepuolio riziką. Po to 744 žmonių rizikos balai buvo pateikti medikams. Remdamiesi dirbtinio intelekto išvadomis, gydytojai pakeitė gydymo planus 45 proc. pacientų.

„Tikimės, kad šis dirbtinio intelekto įrankis netrukus bus įdiegtas visoje NHS ir padės užkirsti kelią tūkstančiams išvengiamų mirčių nuo širdies priepuolių kasmet“, – pridūrė Ch. Antoniadesas.

‡ 1999–2025 © Elektronika.lt LTV.LT - lietuviškų tinklalapių vitrina Valid XHTML 1.0!