Elektronika.lt

Elektronika.lt - elektronikos, informacinių ir
ryšių technologijų portalas

Adresas: http://www.elektronika.lt
El. paštas: info@elektronika.lt
 Atspausdinta iš: http://www.elektronika.lt/naujienos/mokslas/80932/sia-savaite-pro-zemes-orbita-praskries-uz-tv-boksta-didesnis-asteroidas/spausdinti/

Šią savaitę pro Žemės orbitą praskries už TV bokštą didesnis asteroidas

Publikuota: 2021-12-07 11:16
Tematika: Mokslo naujienos
Aut. teisės: ©15min, UAB
Inf. šaltinis: 15min.lt

Šią savaitę į Žemės orbitą įskries milžiniška, „potencialiai pavojinga“ kosminė uoliena, didesnė už Eifelio bokštą, teigia NASA.

Šią savaitę pro Žemės orbitą praskries už TV bokštą didesnis asteroidas
Asociatyvi „Pixabay“ nuotr.

Praskrenda kas 10 metų

Kiaušinio formos asteroidas, pavadintas 4660 Nereus, yra 330 metrų ilgio (TV bokštas yra 326 m) ir šeštadienį, gruodžio 11 d., įskries į Žemės orbitą judėdamas 23 700 km/val greičiu, praneša „Live Science“.

Savaitgalio planų keisti neverta, nes asteroido ir Žemės susidurimo nenumatoma.

Nereus bus maždaug už 3,86 mln. km, t. y. maždaug 10 kartų toliau nei Žemė ir Mėnulis. Gali atrodyti, kad tai milžiniškas atstumas, tačiau pagal kosminius standartus jis laikomas objektu, kuris prie Žemės labai priartės.

NASA bet kokį kosminį objektą, kuris priartėja prie Žemės arčiau nei 193 mln. km atstumu, vadina „arti Žemės esančiu objektu“, o bet kokį greitai judantį objektą, esantį arčiau nei 7,5 mln. km atstumu, – „potencialiai pavojingu“.

Pažymėję objektus, astronomai juos atidžiai stebi ir ieško bet kokių nukrypimų nuo numatytos trajektorijos, dėl kurių jie galėtų susidurti su Žeme.

1982 m. atrastas Nereus asteroidas prie Žemės priartėja beveik kas 10 metų. Kadangi Nereus taip dažnai lankosi mūsų Saulės sistemos regione, NASA ir Japonijos kosmoso agentūra JAXA kažkada svarstė galimybę iš jo paimti mėginį, naudojant JAXA kosminį aparatą Hayabusa, tačiau galiausiai agentūros pasirinko kitą asteroidą (25143 Itokawa).

NASA prognozuoja, kad artimiausiai šis asteroidas prie Žemės priartės 2031 m. kovo 2 d. ir 2050 m. lapkričio mėn.

Jei kada nors pastebėsime tiesiai į mus skriejantį asteroidą, kosmoso agentūros ieško sprendimo. Lapkričio 23 d. NASA, vykdydama dvigubo asteroido nukreipimo bandymo misiją, paleido erdvėlaivį, kuriuo siekiama nukreipti asteroidą jį taranuojant, anksčiau pranešė „Live Science“.

‡ 1999–2024 © Elektronika.lt LTV.LT - lietuviškų tinklalapių vitrina Valid XHTML 1.0!