Elektronika.lt

Elektronika.lt - elektronikos, informacinių ir
ryšių technologijų portalas

Adresas: http://www.elektronika.lt
El. paštas: info@elektronika.lt
 Atspausdinta iš: http://www.elektronika.lt/naujienos/mokslas/63915/lietuvos-mokslo-rysiu-biuras-lino-pirmininkaus-iglo-tinklui-briuselyje/spausdinti/

Lietuvos mokslo ryšių biuras LINO pirmininkaus IGLO tinklui Briuselyje

Publikuota: 2018-06-07 17:09
Tematika: Mokslo naujienos
Inf. šaltinis: Pranešimas spaudai

Lietuvos mokslo ryšių biuras Briuselyje LINO išrinktas vienerius metus pirmininkauti Europos Sąjungos šalių narių ir asocijuotų šalių mokslo ir inovacijų ryšių biurų tinklui IGLO (angl. Informal group of RTD Liaison Offices).

Sprendimą IGLO nariai priėmė vienbalsiai, LINO biuras pirmininkavimą pradės nuo liepos 1 d.

„Lietuva šios organizacijos nare tapo vos prieš metus, todėl pirmininkavimas IGLO yra didelis kolegų pripažinimas. LINO biuras dar tik pradeda savo veiklą Briuselyje, tad ši patirtis bus itin naudinga siekiant didinti Lietuvos mokslo žinomumą ir skatinti tarptautines tyrėjų partnerystes“, – teigė LINO biuro vadovė dr. Brigita Serafinavičiūtė.

Vienerius metus IGLO pirmininkaujantys biurai koordinuoja tinklo veiklą, kas mėnesį rengia biurų vadovų susitikimus ir jiems vadovauja, užtikrina informacijos sklaidą, atstovaują tinklui susitikimuose ir iniciatyvose. Pasak B. Serafinavičiūtės, svarstoma galimybė pirmininkavimo metais suorganizuoti biurų atstovų vizitą į Lietuvą.

IGLO bent kartą per mėnesį organizuoja tinklo narių susitikimus su Europos Sąjungos mokslo politikos sprendimų priėmėjais ir taip ne tik gauna aktualios informacijos, bet ir prisideda prie poveikio Europos Sąjungos sprendimams mokslo ir inovacijų srityje. Tinklo nariai taip pat analizuoja Europos Sąjungos politikos kryptis, tarpusavyje dalinasi informacija, organizuoja renginius. Narystė IGLO taip pat suteikia šalims galimybę užmegzti arba stiprinti bendradarbiavimo ryšius su kitomis Europos mokslo erdvėje veikiančiomis šalimis.

Įsteigus LINO biurą Lietuvai atsivėrė galimybė dalyvauti šiame aktyviame ir Europos Komisijos atstovų vertinamame tinkle. Oficialiai LINO biuras IGLO nare tapo 2017 metų birželio 7 dieną. Dabar IGLO tinklas vienija 29 biurus iš 27 šalių.

‡ 1999–2020 © Elektronika.lt LTV.LT - lietuviškų tinklalapių vitrina Valid XHTML 1.0!