„Baidu“ pateikė oficialią paraišką dėl DI sistemos, kuri turėtų versti gyvūnų kalbą į žmonėms suprantamą kalbą. Technologija dar nėra baigta, tačiau kompanija nori būti pirmoji, kuri įsitvirtins nišoje, kuri, jų manymu, greitai taps viena iš svarbiausių ateities DI taikymo sričių.

Asociatyvi DI sugeneruota nuotr.
Sistemos taikymo galimybės – labai plačios. Nuo komunikacijos su naminiais gyvūnais iki santykių su ūkio gyvūnais – karvėmis, kiaulėmis, vištomis, kurių būklę būtų galima stebėti ne tik fiziškai, bet ir „klausiant jų pačių“.
Tokia informacija padėtų užkirsti kelią ligoms, pagerinti gyvūnų gerovę ir sumažinti ekonominius nuostolius. Tačiau ne visi mokslininkai yra optimistiškai nusiteikę. Jie pabrėžia, kad gyvūnai nebūtinai nori bendrauti su žmogumi daugiau nei būtina.
Tikrosios jų bendravimo formos atsiskleidžia tuomet, kai jie kalbasi vienas su kitu – laisvai ir be žmogaus įtakos. Ypač tai pasakytina apie banginius ir delfinus, kurių garsinės sistemos tokios kompleksiškos, kad žmonija dar neiššifravo net bazinių jų kalbos struktūrų.
Tuo tarpu bandymai „išversti“ jų garsus be šių pagrindų gali būti paviršutiniški ir klaidinantys. Be to, ekspertai pabrėžia, kad ateities technologijos turi būti universalios.
Jei žmonės kada nors susidurtų su nežemiška gyvybe, jie turėtų gebėti atpažinti nežinomus signalus ir prasmės struktūras, kurios gali būti visai nepanašios į žmogišką ar gyvūninę kalbą. Todėl ši „gyvūnų kalbos vertimo“ idėja gali tapti pirmuoju žingsniu į kosminę komunikacijos revoliuciją.