Elektronika.lt

Elektronika.lt - elektronikos, informacinių ir
ryšių technologijų portalas

Adresas: http://www.elektronika.lt
El. paštas: info@elektronika.lt
 Atspausdinta iš: http://www.elektronika.lt/naujienos/kompiuterija/72311/koronavirusas-gresme-kelia-ir-internete-sukciams-pazaboti-susivienijo-400-saugumo-specialistu/spausdinti/

Koronavirusas grėsmę kelia ir internete: sukčiams pažaboti susivienijo 400 saugumo specialistų

Publikuota: 2020-03-29 19:45
Tematika: Kompiuterija
Autorius: Ignas Petrikonis
Aut. teisės: ©Telefonai.eu
Inf. šaltinis: Telefonai.eu

Po visą pasaulį paplitus koronavirusui COVID-19 atsirado ir gudruolių, kurie nusprendė iš to pasipelnyti ar sukaupti privačios informacijos iš patiklių žmonių. Internetiniai sukčiai nepraleidžia tokių progų, o pandemijos namuose uždaryti žmonės neretai pakliūva į tokių aferistų spąstus.

Koronavirusas grėsmę kelia ir internete: sukčiams pažaboti susivienijo 400 saugumo specialistų
Asociatyvi nuotr. Pixabay.com

Ir jeigu vaistų nuo COVID-19 dar nėra, tai internete susikūrė bendruomenė, kuri turėtų būti kaip vaistas nuo sukčių. Siekiant sustabdyti įsisiautėjusius aferistus, 400 saugumo specialistų iš maždaug 40 šalių susibūrė į grupę, kuri bus žinoma kaip „COVID-19 CTI League“, praneša naujienų agentūra „Reuters“.

Pranešama, kad šios grupės tikslas yra užkirsti atakas prieš sveikatos institucijas bei ligonines, o taip pat pasistengti pažaboti finansinius nusikaltimus, kurie yra susiję su daugumai baimę įvariusiu virusu.

„Man dar niekada neteko matyti tokios sukčiavimo apimties. Aš, tiesiogine ta žodžio prasme, matau sukčiavimo žinutes visomis įmanomomis kalbomis“, – kalbėjo saugos bendrovės „Okta Inc“ viceprezidentas ir konferencijos „Def Con“ saugumo vadovas Marcas Rogersas.

Koronavirusas tapo didele problema ne tik realiame pasaulyje, tačiau ir internetinėje erdvėje, todėl būtina pasirūpinti ir tuo kas vyksta internetine. Sukčiai siuntinėja el. laiškus, siekdami, kad vartotojai parsisiųstų jų žalingo turinio turinčius priedus, internete atsirado tūkstančiai apgaulingų puslapių, kurie naudojasi viruso vardu.

Nesunku rasti ir aplikacijų ar programėlių, kurios iš pirmo žvilgsnio turėtų suteikti naudingos informacijos apie virusą, tačiau iš tikrųjų kenkia Jūsų kompiuteriui ar telefonui. Galbūt Lietuvoje sukčiai ir nebando naudotis koronavirusu savo apgaulėms trumposiomis žinutėmis, tačiau daugelyje pasaulio šalių ir toks metodas jau įgavęs pagreitį.

Apie sunkumus kovojant su pastarųjų dienų aferistais neseniai paskelbė ir „Microsoft“. Pastarosios kompanijos automatinės sistemos ne visada sugeba susekti ir sustabdyti kenkėjų atakas. Tiesa, M. Rogerso teigimu, naujai susikūrusi grupė jau pradėjo kovą su sukčiais ir visai neseniai sėkmingai sustabdė vieno žalingo kodo plitimą internetiniame pasaulyje.

Prie šios kovos prisideda ir jau minėtoji „Microsoft“, kuri išplatino keletą esminių dalykų į kuriuos reikėtų atkreipti dėmesį gavus mįslingos informacijos apie COVID-19. Visų pirma, būtina atkreipti į rašybos ir gramatikos klaidas, ar teisingai parašytas Jūsų vardas ar pateikiamos nuorodos nekelia įtarimų ir pan.

Žinoma, tai ganėtinai šabloniški patarimai, kurie turėtų mus apsaugoti ne tik nuo tų, kurie bando pelnytis iš pasaulį sukausčiusios pandemijos, bet ir nuo įvairių kitų internetinių aferų.

‡ 1999–2024 © Elektronika.lt LTV.LT - lietuviškų tinklalapių vitrina Valid XHTML 1.0!