HD-DVD formato stovykla, lyginant su „Blu-ray“, negali pasigirti didele parama gamintojų, kuriančių optinius įrenginius. Todėl ligi šiol rinkoje dar nebuvo pasirodęs įrenginys personaliniam kompiuteriui su HD-DVD-R funkcija, t.y. prietaiso, galinčio įrašyti HD-DVD diskus. Tuo metu priešininkų stovykloje dideliais kiekiais ir įvairių kompanijų jau yra gaminami „Blu-ray“ diskus įrašantys prietaisai.
HD-DVD-R įrenginio kompiuteriui nebuvimą galima paaiškinti tik tuo, kad kompanija „Toshiba“, šiuo metu vienintelė aktyviai gaminanti HD-DVD įrenginius buitines technikos vartotojams, tiesiog atidėjo tokio įrenginio gamybą dėl finansinių sumetimų. Be to, pastaruoju metu stacionarūs HD-DVD grotuvai turėjo žymiai didesnę paklausą nei HD-DVD įrenginiai personaliniams kompiuteriams, net neminint HD-DVD įrenginių su įrašymo galimybe.
Šiuo metu „Toshiba“ jaučiasi tvirtai užpildžiusi stacionarių HD-DVD grotuvų rinką, tad visiškai neseniai pristatė savo naująjį įrenginį „Toshiba SD-H903A“. Tai personaliniam kompiuteriui skirtas HD-DVD-R grotuvas, galintis įrašinėti 1x greičiu 15 ir 30 GB talpos HD-DVD-R diskus. Grotuvas taip pat palaiko visus naujausius diskų formatus, savaime aišku, išskyrus „Blu-ray“.
Deja, grotuvas negali pasigirdi dideliais įrašymo greičiais. Šis nepatogumas atsirado, matyt, dėl to, kad „Toshiba SD-H903A“ lazerinės optinės sistemos galvutė skirta ir mėlynajam, ir raudonajam lazeriui vienu metu.
Darbo greičiai su įvairių formatų diskais (įrašymas): HD-DVD-R – 1х; DVD±RW – 4х; DVD±R – 8х; DVD±R DL – 2,4х; DVD-RAM – 3х; CD-RW – 10х; CD-R – 16х. Nuskaitymas: HD-DVD – 2,4х; DVD-ROM – 8х; CD-ROM – 24x.
Įrenginys bus pardavinėjamas tik antrajame arba trečiajame metų ketvirtyje. Kaina kol kas nežinoma. Prietaisas bus su SATA sąsaja ir 8 MB buferine atmintimi; svers apie 830 gramų.