Elektronika.lt

Elektronika.lt - elektronikos, informacinių ir
ryšių technologijų portalas

Adresas: http://www.elektronika.lt
El. paštas: info@elektronika.lt
 Atspausdinta iš: http://www.elektronika.lt/naujienos/kompiuterija/46857/facebook-spalvos-keitimo-virusas-ir-vel-kvailina-lietuvius/spausdinti/

„Facebook“ spalvos keitimo virusas ir vėl kvailina lietuvius

Publikuota: 2014-10-07 17:38
Tematika: Kompiuterija
Autorius: Paulius Grinkevičius
Aut. teisės: ©15min, UAB
Inf. šaltinis: 15min.lt

Internete pasipinigauti užsimaniusių sukčių gudrybė ir vėl plinta „Facebook“ tinkle, tik šįsyk sukurta rafinuočiau. Vartotojams siūloma pasikeisit „Facebook“ profilio spalvą, tačiau visa tai tėra apgaulė.

Virusas plinta tokiu pat būdu kaip ir anksčiau – kai žmogus nori pasižiūrėti vaizdo įrašą, kuriame rodoma, kaip pasikeisti spalvą, ir paspaudžia kelias nuorodas, jis nukreipiamas į kitą tinklalapį, o programėlė apgaulės būdu paskelbia vartotojo profilyje viruso nuorodą.

Šįkart profilio spalvą norinčių pasikeisti vartotojų prašoma suteikti prieigą „Spotify“ programėlei ir suvesti nuorodos kodą.

Tiesa, paspaudus „Youtube“ lange esančio vaizdo įrašo peržiūrą, galima susidaryti įspūdį, kad šis spalvos pasikeitimo metodas iš tiesų veikia, nes filmuke vartotojo „Facebook“ profilio spalva iš tiesų pakeičiama. Tačiau jame demonstruojama paprasčiausia „Facebook“ spalvos keitimo programa, kurią galima nemokamai atsisiųsti iš interneto.

„Facebook“ spalvos keitimo virusas ir vėl kvailina lietuvius

Kad panašūs raginimai pasikeisti spalvą tėra apgaulė, jau anksčiau pranešė saugos specialistai.

Paspaudus nuorodas vartotojai kartu gali parsisiųsti kompiuterių virusą. Tiems, kurie peržiūrėjo nuorodas, patariama pasikeisti ir savo „Facebook“ paskyrą.

Koks tokių programų kūrimo tikslas? Vienas iš tikslų, pasak saugos specialistų, užsidirbti.

„Greičiausiai visas šis masinio dalinimosi tikslas yra pritraukti kuo daugiau vartotojų į sukčių tinklalapį, kuriame iššoka internetinė apklausa, – dar šių metų vasario mėnesį tinklaraštyje rašė IT saugos specialistas Grahamas Cluley'is. – Kuo daugiau žmonių dalyvaus apklausoje, tuo daugiau pinigų šie sukčiai uždirbs.“

Pasak jo, apgavystėje buvo naudojami tie patys manevrai, kaip ir daugelyje panašaus pobūdžio gudrybių, kur netikra informacija raginama dalintis su draugais. Greičiausiai panašus ir dabartinio spalvos keitimo viruso tikslas.

Nuorodą jau paspaudusiems vartotojams patariama ištrinti įrašą apie galimybę pasikeisti profilio spalvą ištrinti iš savo paskyros.

Tokia gudrybė „Facebook“ tinkle plito anksčiau šįmet, taip pat ir 2012 metais.

Tie, kuriems atsibodo mėlynas „Facebook“ dizainas, gali nemokamai parsisiųsti programėlę, kuri leis nemokamai pasikeisti spalvą.

‡ 1999–2024 © Elektronika.lt LTV.LT - lietuviškų tinklalapių vitrina Valid XHTML 1.0!