Elektronika.lt

Elektronika.lt - elektronikos, informacinių ir
ryšių technologijų portalas

Adresas: http://www.elektronika.lt
El. paštas: info@elektronika.lt
 Atspausdinta iš: http://www.elektronika.lt/naujienos/kompiuterija/36071/facebook-serveriai-kasdien-apdoroja-apie-500-tb-duomenu/spausdinti/

„Facebook“ serveriai kasdien apdoroja apie 500 TB duomenų

Publikuota: 2012-08-27 08:21
Tematika: Kompiuterija
Aut. teisės: ©FACEIT.LT
Inf. šaltinis: FACEIT.LT

Kompanija „Facebook“ neseniai publikavo statistinius duomenis, iš kurių galima sužinoti apie kiekį duomenų, kuriuos apdoroja ir saugoja populiariausio pasaulyje socialinio tinklo serveriai. Kiekvieną dieną sistema apdoroja 2,5 mln. įvairaus turinio vienetų – tai yra daugiau nei 500 TB (512 000 GB) duomenų. Žymos „Man patinka“ („Like“) kasdien paspaudžiamos 2,7 mlrd. kartų. Be to, į socialinį tinklą kasdien įkraunama 300 mln. naujų fotografijų, praneša resursas „Slashgear“.

„Facebook“ serveriai kasdien apdoroja apie 500 TB duomenų

Kompanija pridūrė, jog kiekvieną valandą serveriai praskenuoja apie 105 TB duomenų. Platformos „Hadoop“ valdomas diskų klasteris, kompanijos „Facebook viceprezidento Jay Parikho teigimu, talpina 100 PB (petabaitų) – tai sudaro maždaug 102 400 TB.

J. Parikhas pareiškė, jog „Facebook“ dirba su pačiu didžiausiu „Hadoop“ klasteriu pasaulyje. Jei visa tai tiesa, netgi toks didžiulis duomenų kiekis, kurį apdoroja kompanijos serveriai, yra tik mažoji dalis to, su kuo „Facebook“ galėtų susidoroti iš tikrųjų.

‡ 1999–2025 © Elektronika.lt LTV.LT - lietuviškų tinklalapių vitrina Valid XHTML 1.0!