Elektronika.lt

Elektronika.lt - elektronikos, informacinių ir
ryšių technologijų portalas

Adresas: http://www.elektronika.lt
El. paštas: info@elektronika.lt
 Atspausdinta iš: http://www.elektronika.lt/naujienos/kompiuterija/14442/it-saugumas-jusu-veida-lengva-suklastoti/spausdinti/

IT saugumas: jūsų veidą lengva suklastoti

Publikuota: 2008-12-04 13:14
Tematika: Kompiuterija
Aut. teisės: ©Technologijos.lt
Inf. šaltinis: Technologijos.lt

Vietnamo IT saugumo kompanija BKIS neseniai pademonstravo, kaip galima apeiti nešiojamuose „Toshiba“, „Asus“ ir „Lenovo“ kompiuteriuose naudojamas veido atpažinimo programas, kurios yra naudojamos apsaugai nuo nepageidaujamų kompiuterio vartotojų. Tam tereikia tik specialiai paruoštos kompiuterio savininko nuotraukos.

Nešiojamame kompiuteryje įtaisyta videokamera skenuoja tam tikrus bazinius veido taškus - pavyzdžiui, akis, lūpas arba kitus išskirtinius veido bruožus. Šia informaciją apdoroja veido atpažinimo programa, kuri ir priima sprendimą ar leisti vartotojui prisijungti prie kompiuterio ar ne. Tokiai programai „apgauti“ pakanka specialiai paruoštos kompiuterio savininko nuotraukos - tiesa, vaizdo kokybė (kad ir kaip būtų keista) šiuo atveju yra nesvarbi. Rinkoje jau egzistuoja programos, skirtos nuotraukoje užfiksuoto portreto baziniams taškams modifikuoti į tokius, kurie būtų priimtini veido atpažinimo sistemai. Tai atliekama tiesiog keičiant kontrastą, spalvų gamą ar kitus foto parametrus.

Specialiai paruošta nuotrauka panaudojama prisijungimui prie kompiuterio

Portalo CNET korespondentas Dong Ngo procesą išbandė savo „kailiu“ - tą padaryti jam padėjo vienas kompanijos BKIS technikas. Jis internetinių pokalbių programa „Skype“ padarė žurnalisto nuotrauką ir per penkias minutes paruošė prisijungimui prie kompiuterio tinkamą jos versiją. Naudodamas šią fotografiją Ngo sugebėjo prisijungti prie savojo „Lenovo Y430“. Vėliau kompanijos darbuotojas šią procedūrą pademonstravo su panašiais „Asus“ ir „Toshiba“ nešiojamais kompiuteriais.

Akivaizdu, kad plačiam vartojimui skirtos veido atpažinimo programos kol kas dar nepakeičia piršto atspaudų skenavimo ir tradicinės vartotojo prisijungimo vardo ir slaptažodžio kombinacijos.

‡ 1999–2024 © Elektronika.lt LTV.LT - lietuviškų tinklalapių vitrina Valid XHTML 1.0!