Elektronika.lt

Elektronika.lt - elektronikos, informacinių ir
ryšių technologijų portalas

Adresas: http://www.elektronika.lt
El. paštas: info@elektronika.lt
 Atspausdinta iš: http://www.elektronika.lt/naujienos/ivykiai/82702/rusai-susimove-pavoge-ukrainieciu-traktorius-suprato-kad-naudoti-negales/spausdinti/

Rusai susimovė: pavogę ukrainiečių traktorius, suprato, kad naudoti negalės

Publikuota: 2022-05-03 12:29
Tematika: Įvykiai, renginiai
Aut. teisės: ©tv3.lt
Inf. šaltinis: tv3.lt

Okupuotame Melitopolio mieste rusų okupantai apvogė žemės ūkio technikos atstovybę. Pagrobtą techniką išgabeno į Čečėniją, tačiau galiausiai suprato, kad nieko su ja nepadarys.

Asociatyvi nuotr. „John Deere“ traktorius (gamintojo nuotr.)
Asociatyvi nuotr. „John Deere“ traktorius (gamintojo nuotr.)

Remdamasi vietiniais ukrainiečių verslininkais apie tai praneša CNN.

Nugabenę techniką per tūkstantį kilometrų į rytus esančią Čečėniją, jie pastebėjo, kad technika neužsiveda. Pasirodo, ukrainiečiai atjungė techniką nuotoliniu būdu.

Per pastarąsias kelias savaites buvo ne vienas pranešimas apie tai, kad rusų okupantai grobia traktorius, kitą žemės ūkio techniką, grūdus ir netgi statybines medžiagas.

Tačiau „John Deere“ įrangos vagystė Melitopolyje rodo, kad grobimai įgavo organizuotą mastą. Tam netgi naudojama rusų karinis transportas.

Kaip rašo CNN, šįkart įranga pavogta iš bendrovės „Agrotek“, kuri ir atstovauja žinomam įrangos gamintojui. Melitopolį rusų okupantai užėmė kovo pradžioje.

Skaičiuojama, kad pastarosios vagystės nuostoliai siekia 5 mln. JAV dolerių (4,7 mln. eurų). Vien tik vieno kombaino kaina siekia 300 tūkst. dolerių.

Pasak šaltinių, rusai pagrobė kelis kombainus, traktorius ir sėjamąsias. Iš viso 27 technikos vienetus.

Šiuolaikinė žemės ūkio technika turi GPS siųstuvus, tad jos judėjimą galima nuolat sekti. Taip ir paaiškėjo, kad dalis pavogtos technikos atsidūrė ūkyje netoli Čečėnijos sostinės Grozno.

„Nugabenę pavogtus kombainus į Čečėniją, grobikai suprato, kad net negali jų užvesti. Technika buvo atjungta nuotoliniu būdu“, – paaiškino CNN šaltiniai.

Tiesa, pasak jų, vagys mėgina „nulaužti“ apsaugą. Jeigu to nepavyks padaryti, manoma, kad bus mėginama techniką parduoti dalimis.

‡ 1999–2022 © Elektronika.lt LTV.LT - lietuviškų tinklalapių vitrina Valid XHTML 1.0!