Elektronika.lt

Elektronika.lt - elektronikos, informacinių ir
ryšių technologijų portalas

Adresas: http://www.elektronika.lt
El. paštas: info@elektronika.lt
 Atspausdinta iš: http://www.elektronika.lt/naujienos/ivykiai/76446/registru-centras-atveria-duomenu-lobius-visuomenei/spausdinti/

Registrų centras atveria duomenų lobius visuomenei

Publikuota: 2021-01-26 19:36
Tematika: Įvykiai, renginiai
Aut. teisės: ©Alfa.lt
Inf. šaltinis: Alfa.lt

Registrų centras antradienį atvers daugiau Juridinių asmenų registro duomenų. Visuomenė galės nemokamai naudotis informacija apie verslo, valdžios institucijų vadovybę, įstatinį kapitalą ar finansines ataskaitas vėluojančias pateikti įmones, praneša Ekonomikos ir inovacijų ministerija.

Registrų centras atveria duomenų lobius visuomenei
Asociatyvi „Pixabay“ nuotr.

Tai pranešta po ekonomikos ir inovacijų ministrės Aušrinės Armonaitės ir Registrų centro generalinio direktoriaus Sauliaus Urbanavičiaus susitikimo.

„Lietuva turi pagaliau pakilti iš atvirų duomenų dugno ir pasitempti iki išsivysčiusių pasaulio šalių lygio. Šiuolaikiniams verslams, tokiems kaip aukštųjų technologijų ir skaitmeniniams, ypač reikalingi atviri duomenys, kad galėtų kurti ir vystyti savo produktus“, – pranešime sako A. Armonaitė.

Ji taip pat pabrėžė, kad vienas iš svarbiausių prioritetų yra ir duomenų atvėrimas žiniasklaidai. Registrų centro vadovas patikino, kad įmonė yra pasirengusi dalyvauti diskusijose šiuo kalusimu Seime ir ieškoti sprendimų.

Susitikimo metu taip pat sutarta, kad duomenų kopijas būtų galima laikyti skaitmeninėje ambasadoje sąjungininkių valstybėse. Estija tokią ambasadą yra įkūrusi Liuksemburge ir pažadėjusi pasidalinti su Lietuva patirtimi.

Pasak ministerijos, pernai vasarą įvykęs incidentas, kai po stiprios liūties Vilniuje vanduo užliejo valstybei gyvybiškai svarbias Registrų centro patalpas, tik išryškino fizines duomenų saugumo spragas.

Registrų centro vadovas pristatė priemones, kurių imasi, kad panašių incidentų ateityje būtų išvengta.

Ekonominio bendradarbiavimo ir plėtros organizacijos (EBPO) duomenys rodo, kad Lietuva pagal duomenų atvėrimo politiką 2019 metais užėmė 32 vietą iš 34 šalių

‡ 1999–2021 © Elektronika.lt LTV.LT - lietuviškų tinklalapių vitrina Valid XHTML 1.0!