Elektronika.lt

Elektronika.lt - elektronikos, informacinių ir
ryšių technologijų portalas

Adresas: http://www.elektronika.lt
El. paštas: info@elektronika.lt
 Atspausdinta iš: http://www.elektronika.lt/naujienos/ivykiai/73902/septintoji-klaipedos-svyturio-ateities-stipendija-iteikta-tvaraus-katamarano-kurejui/spausdinti/

Septintoji „Klaipėdos švyturio ateities“ stipendija įteikta tvaraus katamarano kūrėjui

Publikuota: 2020-07-26 19:19
Tematika: Įvykiai, renginiai
Inf. šaltinis: Pranešimas spaudai

Liepos 24-ąją Klaipėdoje finišavo „Klaipėdos švyturio ateities“ stipendijos konkursas. Jau septintą kartą surengto renginio metu apdovanotas daugiausiai uostamiesčio gyventojų ir komisijos simpatijų pelnęs finalistas. Šįkart pagrindiniu 4 tūkst. eurų vertės apdovanojimu įvertintas klaipėdietis Tomas Vėlius, įgyvendinęs vieną inovatyviausių pasaulyje žaliųjų idėjų – elektra varomą katamaraną, rašoma pranešime žiniasklaidai.

Septintąjį kartą Klaipėdoje inicijuotas konkursas šiemet ir vėl sulaukė didelio dalyvių ir miestiečių įsitraukimo. Dėl „Klaipėdos švyturio ateities” stipendijos laimėjimo konkurse varžėsi 27 aktyvūs uostamiesčio gyventojai, iš kurių į finalą pateko 5 daugiausiai klaipėdiečių palaikymo sulaukę talentai.

Finalinis penketas pasižymėjo itin stipriomis asmenybėmis, o galutinį sprendimą, kam atiteks „Klaipėdos švyturio ateities“ stipendija, lėmė vietos gyventojų ir komisijos balsai. Susumavus rezultatus paaiškėjo, jog fortūna šįkart nusišypsojo Tomui Vėliui.

Jaunasis uostamiesčio gyventojas yra unikalios idėjos – elektra varomo katamarano „Popa Boat“ – autorius ir šio verslo vedlys. Keli tokie katamaranai pastaraisiais metais yra prieinami visiems Klaipėdos gyventojams ir svečiams – juos išsinuomoti ir paplaukioti galima Danės upėje, o šią pramogą netruko pamėgti ir įvertinti tiek patys klaipėdiečiai, tiek turistai.

Kaip pasakoja T. Vėlius, „Popa Boat“ yra išmani, elektra varoma vandens transporto priemonė. Tai – lėtaeigis, maždaug apie 10 km/h greitį išvystantis laivas, pasižymintis paprastu valdymu (elektrine vairalazde arba mobiliuoju telefonu, naudojant bevielio ryšio technologiją „Bluetooth“) bei manevringumu.

Atsiimdamas pelnytą apdovanojimą, T. Vėlius neslėpė susijaudinimo ir džiaugsmo:

„Dėkoju visiems palaikiusiems ir tikėjusiems mano sėkme. Ačiū, kad tikite ja ir toliau. Esu laimėjęs daug antrų vietų ir kartą viename konkurse mums palinkėjo nenusiminti, kad iškovojame antrą, trečią ar kitą vietą – tokie laimėjimai tik sustiprina motyvaciją, augina ambicijas. Dabar matau, kad tai tikra tiesa. Tikiuosi, kad ir toliau eisiu į priekį bei džiuginsiu žmones su savo kūryba“, – kalbėjo stipendijos nugalėtojas.

Anksčiau „Klaipėdos švyturio ateities“ stipendiją jau yra gavę Klaipėdos universiteto mokslininkas Žydrūnas Lukošius, laivų inžinierius Lukas Norkevičius, pianistė Adelė Daunoravičiūtė, solistas Steponas Zonys, kino kūrėjas Arūnas Eimulis ir menininkė Agnė Kišonaitė.

‡ 1999–2024 © Elektronika.lt LTV.LT - lietuviškų tinklalapių vitrina Valid XHTML 1.0!