Elektronika.lt

Elektronika.lt - elektronikos, informacinių ir
ryšių technologijų portalas

Adresas: http://www.elektronika.lt
El. paštas: info@elektronika.lt
 Atspausdinta iš: http://www.elektronika.lt/naujienos/ivykiai/59988/perzengta-riba-tarp-fantastikos-ir-realybes-jav-pristate-nauja-mirtina-ginkla/spausdinti/

Peržengta riba tarp fantastikos ir realybės: JAV pristatė naują mirtiną ginklą

Publikuota: 2017-06-30 19:18
Tematika: Įvykiai, renginiai
Aut. teisės: ©tv3.lt
Inf. šaltinis: tv3.lt

Pirmą kartą istorijoje JAV pavyko pritaisyti naują pavojingą ginklą ant puolimui naudojamų „Apache AH-64“ sraigtasparnių, rašo news.com.au. JAV oficialiai patvirtino, kad pirmą kartą JAV kariuomenei pavyko į taikinį tiksliai pataikyti su prie „Apache AH-64“ sraigtasparnio pritvirtintu lazeriniu ginklu.

Aprašomas lazeris tiksliai smūgiavo į stacionarų taikinį, kuris buvo pastatytas 1,4 kilometro atstumu. Tai reiškia, kad jau yra reali tikimybė, jog minėtieji sraigtasparniai bus apginkluoti lazeriais. Tai reiškia, jog ilgą laiką tik mokslinėje mokslinėje fantastikoje egzistavęs lazerio ir sraigtasparnio tandemas tampa realybe.

Ginklų gamintojas „Raytheon“ patvirtino, kad atliktas bandymas – beprecedentis šalies karinėje istorijoje.

Tokio tikslo pasiekimas pasidarė įmanomas kartu naudojant ypatingas taikinio sistemas, turinčias infraraudonųjų spindulių judesio sensorius, kartu su lazeriu. Per eksperimentą surinkti duomenys leis kurti įvairaus panaudojimo lazerines sistemas ateičiai. Pasak Pentagono, lazeriniai ginklai kovos lauke suteikia didžiulį pranašumą, nes jie yra labai tikslūs, tylūs ir nematomi. Tai reiškia, jog naująjį ginklą priešams yra sunkiau aptikti. Lazeriai taip pat laikomi „efektyvesniais siekiant sunaikinti tokius taikinius kaip raketos, artilerija, priešlėktuvinės gynybos sistemos“. „Apache“ sraigtasparniai, kuriuos JAV kariuomenė naudoja nuo 1986 metų, prieš tai būdavo apginkluojami kulkosvaidžiais, „AGM-114 Hellfire“ raketomis.

‡ 1999–2024 © Elektronika.lt LTV.LT - lietuviškų tinklalapių vitrina Valid XHTML 1.0!