Elektronika.lt

Elektronika.lt - elektronikos, informacinių ir
ryšių technologijų portalas

Adresas: http://www.elektronika.lt
El. paštas: info@elektronika.lt
 Atspausdinta iš: http://www.elektronika.lt/naujienos/ivykiai/56536/itin-plonu-pjuviu-technologija-pripazinta-inovatyviausiu-siu-metu-produktu/spausdinti/

Itin plonų pjūvių technologija pripažinta inovatyviausiu šių metų produktu

Publikuota: 2016-09-28 14:19
Tematika: Įvykiai, renginiai
Inf. šaltinis: Pranešimas spaudai

Vienos didžiausių Lietuvos lazerinių produktų ir sprendimų tiekėjų „Altechna R&D“ sukurta itin plonų pjūvių technologija šiemet pripažinta geriausiu verslo ir mokslo bendradarbiavimo projektu. Šeštą kartą rengiamo konkurso „Verslo ir mokslo partnerystė 2016“ apdovanojimas bendrovei „Altechna R&D“ įteiktas trečiadienį Vilniuje vykstančios konferencijos „Inovacijos: ateitis prasideda šiandien“ metu.

„Šis konkursas tapo svarbia tradicija Lietuvos inovacijų sektoriuje – geriausius verslo ir mokslo bendradarbiavimo projektus apdovanojame jau šeštąjį kartą. Smagu matyti, kad šalies mokslininkams ir verslui nestinga idėjų ir ryžto kuriant naujus produktus ir technologijas, kurios pelno pripažinimą visame pasaulyje. Nuolatinis dėmesys ir palaikymas inovacijų kūrėjams, bendradarbiavimo tarp verslo ir mokslo skatinimas yra tas kelias, kuriuo turime ir toliau eiti, kad gimtų vis daugiau puikių inovatyvių sprendimų“, – sako ūkio viceministras Marius Skarupskas.

Apdovanojimą pelniusi inovatyvi lazerinė technologija yra skirta pjaustyti tokioms skaidrioms ir kietoms medžiagoms, kaip stiklas, safyras, ir sukurta panaudojant Beselio pluoštus. Pasak technologijos išradėjų, specialus Beselio pluošto formavimo metodas leidžia valdyti mikroįskilimus skaidriose medžiagose.

„Beselio pluoštus galima įsivaizduoti kaip optinę adatą, kuri, naudojant mūsų gerus lietuviškus lazerus, leidžia sukurti medžiagoje tokių pažeidimų, kad ją galime skelti bet kuria norima kryptimi. Pavyzdžiui, grūdintas stiklas dėl vidinių paviršiaus įtempimų suskyla labai tiesiai, tačiau paveiktas jis gali skilti ir puslankiu“, – sako technologijos kūrėjas Mindaugas Mikutis.

Pasak technologijos kūrėjų, pjūvio linija yra maždaug 10 kartų plonesnė nei žmogaus plaukas, ši technologija gali būti pritaikoma įvairiose srityse, tačiau plačiausiai – elektronikoje, kuriant išmaniąsias technologijas, gaminant rankinius laikrodžius ir pan.

Konkurse „Verslo ir mokslo partnerystė 2016“ šiais metais buvo įvertinti originaliais sprendimais pasižymintys inovatyvūs produktai. Konkursui paraiškas galėjo teikti visos įmonės, kurios bendradarbiaudamos su tyrėjais sukūrė ir rinkai pristatė inovatyvius produktus. Paraiškos buvo vertinamos pagal pristatomo produkto išskirtines savybes ir specifinius inovacinius sprendimus, komercinę produkto naudą ir poveikį įmonės konkurencingumui bei naujų sprendimų pritaikymą kuriant nominuojamus produktus.

Pernai konkurse inovatyviausiu produktu buvo pripažintas bendrovės „Biocentras“ ir Inovatyvios medicinos centro sukurtas analogų neturintis maisto papildas „Fortūna“, stiprinantis žmogaus imuninę sistemą ir apsaugantis nuo vėžinių ligų.

Tiek inovacijų konferencija, tiek ir konkursas „Verslo ir mokslo partnerystė 2016“ yra Ūkio ministerijos organizuojamų „Inovacijų savaitės 2016“ ciklo renginių dalis. Pirmą kartą Lietuvoje rengiama „Inovacijų savaitė 2016“ vyksta rugsėjo 26–spalio 1 d. Per šešias dienas Vilniuje ir Kaune vyks daugiau kaip 50 nemokamų renginių, skirtų profesionalams – verslininkams, tyrėjams, taip pat visuomenei – pradedantiesiems verslininkams, studentams, inovacijomis besidomintiems žmonėms.

„Inovacijų savaitės 2016“ renginius organizuoja Ūkio ministerija kartu su partneriais Mokslo, inovacijų ir technologijų agentūra, Lietuvos inovacijų centru, Visorių informacinių technologijų parku, Saulėtekio slėnio mokslo ir technologijų parku, Fizikos instituto mokslo ir technologijų parku, Kauno mokslo ir technologijų parku, taip pat su įvairiomis mokslo ir studijų institucijomis. Prie „Inovacijų savaitės“ prisijungė ir sėkmingai dirbantys verslininkai, inovatoriai, kūrėjai, mokslo atstovai.

‡ 1999–2024 © Elektronika.lt LTV.LT - lietuviškų tinklalapių vitrina Valid XHTML 1.0!