Elektronika.lt

Elektronika.lt - elektronikos, informacinių ir
ryšių technologijų portalas

Adresas: http://www.elektronika.lt
El. paštas: info@elektronika.lt
 Atspausdinta iš: http://www.elektronika.lt/naujienos/ivykiai/52321/kaspersky-lab-2016-m-prognozuoja-isplestiniu-gresmiu-pabaiga/spausdinti/

„Kaspersky Lab“ 2016 m. prognozuoja išplėstinių grėsmių pabaigą

Publikuota: 2015-11-23 13:18
Tematika: Įvykiai, renginiai
Inf. šaltinis: Pranešimas spaudai

„Kaspersky Lab“ Budapešte surengtos konferencijos „Cyber Security Weekend for Europe“ metu bendrovės ekspertai pateikė 2016 m. prognozes, pagrįstas pasaulinės tyrimų ir analizės komandos – ekspertų iš 42 geriausių viso pasaulio saugumo bendrovių – patirtimi. Kiekvienas narys pasidalijo unikalia patirtimi, o 2015 m. jų tyrimai ir žinios atsispindėjo išsamiose ataskaitose apie 12 išplėstinių ilgai trunkančių atakų (angl. Advanced persistant threat – APT) vykdytojų, kalbančių skirtingomis kalbomis, įskaitant prancūzų, arabų, kinų, rusų, anglų ir kt.

„Naujieji metai atneš pokyčių IT saugumo srityje. Mes tikime, kad dalijantis įžvalgomis ir prognozėmis su kolegomis, Vyriausybės, teisėsaugos ir privataus sektoriaus organizacijomis galima aktyviau pasipriešinti kylančioms grėsmėms“, – konferencijos atidarymo savaitgalį sakė Marco Preuss, „Kaspersky Lab“ Europos mokslinių tyrimų centro vadovas. „Kaspersky Lab“ ekspertai mano, kad 2016 m. augs kibernetinio šnipinėjimo grėsmės. Pirma, įvyks dramatiškas pokytis išplėstinių ilgai trunkančių atakų struktūroje ir jas organizuojant.

Tikimasi, kad sumažės atakų vykdytojų atkaklumas, didesnis dėmesys bus nukreiptas į kenkėjiškas programas, mažinant atakų pėdsakus užkrėstoje sistemoje ir taip išvengiant aptikimo. Be to, ekspertai pastebi, kad nusikaltėliai mažiau linkę demonstruoti aukščiausio lygio kibernetinius įgūdžius, todėl investicijų grąža lems daugybę valstybės užpuolikų sprendimų. Keisis nestandartinių kenkėjiškų programų taikymo tikslai, bet nebus investuojama į virusus ir kenkėjiškas programas, kurias aptinka tyrimų komandos.

Yra tikimybė, kad daugiau naujokų pateks į išplėstinių ilgai trunkančių atakų erdvę. Kibernetinių samdinių skaičius augs, nes vis daugiau suinteresuotų šalių siekia pasipelnyti iš internetinių atakų. Manoma, kad bus siūloma puolimo patirtis visiems, kas gali už tai sumokėti, taip pat suinteresuotoms trečiosioms šalims kaip paslauga bus pardavinėjama skaitmeninė prieiga prie aukšto lygio aukų.

Vartotojų grėsmės taip pat augs. Pasak ekspertų, vis labiau bus plėtojami bankų „Trojos“ virusai ir plečiamos naujos sritys, pavyzdžiui, taikomų OS X prietaisams, kurių savininkai paprastai yra pasiturintys asmenys. Tokie virusai tampa vis labiau pelningesni, kaip ir mobiliųjų ir daiktų interneto virusai.

Kibernetiniai nusikaltėliai nuolat ieško naujų būdų, kaip priversti aukas atverti piniginę. Todėl alternatyvios mokėjimo sistemos, tokios kaip „ApplePay“ ir „AndroidPay“, taip pat biržos greičiausiai taps augančių finansinių kibernetinių atakų tikslu.

2015 m. „Kaspersky Lab“ ekspertai stebėjo DOX, viešųjų įžeidinėjimų ir turto prievartavimo atakų skaičiaus augimą, kadangi visi – nuo programišių iki valstybių remiamų kibernetinių nusikaltėlių – strateginiam dempingui plačiai naudoja privačias nuotraukas, kitokią asmeninę informaciją, klientų sąrašus ir kodus. „Kaspersky Lab“ mano, kad ši praktika nesiliaus ir 2016 metais.

‡ 1999–2024 © Elektronika.lt LTV.LT - lietuviškų tinklalapių vitrina Valid XHTML 1.0!