Elektronika.lt

Elektronika.lt - elektronikos, informacinių ir
ryšių technologijų portalas

Adresas: http://www.elektronika.lt
El. paštas: info@elektronika.lt
 Atspausdinta iš: http://www.elektronika.lt/naujienos/ivykiai/31080/kinija-ruosiasi-paleisti-i-kosmosa-orbitines-stoties-moduli/spausdinti/

Kinija ruošiasi paleisti į kosmosą orbitinės stoties modulį

Publikuota: 2011-09-29 17:20
Tematika: Įvykiai, renginiai
Aut. teisės: ©Balsas.lt
Inf. šaltinis: Balsas.lt

Kinija ruošiasi paleisti į kosmosą orbitinės stoties modulįŠiandien iš Kinijos šiaurės rytuose esančio Jiuquano kosmodromo bus paleista raketa nešėja „Long March 2FT1“ su būsimos kosminės stoties prototipiniu moduliu.

Raketa pakils tarp 21.16 ir 21.31 val. vietos laiku. Ji į orbitą turi iškelti „Tiangong 1“ („Dangiškieji rūmai") pavadintą eksperimentinį kosminės stoties modulį, oficialiai vadinamą kosmine laboratorija. Šio modulio masė – 8,5 tonos, ilgis – 10,4 m, plotis – 3,35 m. „Tiangong 1“ misija truks dvejus metus, praneša „Space.com“.

Kinija planuoja vėliau paleisti dar tris kosminius laivus, kurie orbitoje turės prisijungti prie „Tiangong 1“. Pirmasis iš jų, nepilotuojamas kosminis laivas „Shenzhou 8“, turėtų pakilti į orbitą lapkričio pradžioje. Šio skrydžio tikslas – automatiniu režimu prisijungti prie „Tiangong 1“ modulio, išbandyti ir patikrinti dviejų kosminių laivų prisijungimo sistemas. Beje, skirtingai nei Rusijos ir JAV erdvėlaiviai, naudojantys unifikuotą prisijungimo sistemą, kiniški naudoja atskirą, todėl kosmose negalėtų prisijungti nei prie rusiškų, nei prie amerikietiškų kosminių laivų.

Jei pirmasis bandymas prisijungti bus sėkmingas, vėliau Kinija ketina paleisti į orbitą kosminius laivus „Shenzhou 9“ ir „Shenzhou 10“, kurie automatiškai jungsis prie „Tiangong 1“. Pasak ekspertų, sėkmingas kosminių laivų susijungimo orbitoje funkcijos įvaldymas bus rimtas Kinijos žingsnis į ilgalaikes kosmines misijas Žemės orbitoje ir atvers tiesų kelią 60 tonų masės orbitinei stočiai, kurią ši šalis planuoja iškelti į kosmosą iki 2020 metų.

Pranešama, kad „Tiangong 1“ taip pat bus vykdomi medicininiai ir moksliniai eksperimentai.

Kinija yra trečioji šalis pasaulyje po Tarybų Sąjungos ir JAV, iškėlusi į kosmosą savo kosmonautus. Pirmasis Kinijos kosmonautas Yang Liwei'us į orbitą pakilo 2003 m. spalio 15 d. Kinijos pilotuojami kosminiai skrydžiai vėliau buvo surengti 2005 ir 2008 metais.

‡ 1999–2024 © Elektronika.lt LTV.LT - lietuviškų tinklalapių vitrina Valid XHTML 1.0!