Elektronika.lt

Elektronika.lt - elektronikos, informacinių ir
ryšių technologijų portalas

Adresas: http://www.elektronika.lt
El. paštas: info@elektronika.lt
 Atspausdinta iš: http://www.elektronika.lt/naujienos/elektronika/82819/pristatytas-jetson-one-skraidancio-motociklo-video-skelbiami-pirmieji-uzsakymai/spausdinti/

Pristatytas „Jetson ONE“ skraidančio motociklo video, skelbiami pirmieji užsakymai

Publikuota: 2022-05-11 13:47
Tematika: Elektronika, technika
Aut. teisės: ©Technologijos.lt
Inf. šaltinis: Technologijos.lt

Švedijos elektrinių vertikalaus kilimo ir tūpimo transporto priemonių (eVTOL) startuolis „Jetson“ pademonstravo skraidantį motociklą. Matydami šį skraidantį motociklą, ko gero, pasijusime esantys kitoje realybėje, tokioje, kurią matome „Žvaigždžių karų“ fantastikos filmų serijose.

Gamintojo nuotr.
Gamintojo nuotr.

Reklaminiame vaizdo įraše matoma nesudėtingai įrengta kabina, apie skrydžio parametrus informuoja išmanusis telefonas.

Su visiškai įkrauta baterija transporto priemonė gali skraidyti 20 minučių, tačiau bendrovė tikisi šį laiką padidinti, kai baterijų technologijos patobulės.

Remiantis bendrovės svetainėje pateikiama informacija, „Jetson ONE“ gali skristi iki 101 km/h greičiu bei pasiekti 457 m aukštį virš žemės. Taip yra užprogramuota „programinė įranga“ dėl teisinių reikalavimų JAV, bet techniškai galėtų ir dar daugiau.

Ar skraidantis dronas-motocklas saugus? „Jetson ONE“ naudoja LIDAR sistemą, kuri automatiškai nustato atstumą iki žemės, sistema automatiškai sulėtina greitį, kai motociklas yra per arti žemės. Bendrovė taip pat teigia, kad transporto priemonė gali skristi, naudodama tris sraigtus, jei įvyktų gedimas, bet neilgai.

JAV aviacijos administracija nustatė apribojimus ne tik motociklo greičiui, bet ir svoriui. Dronas-motociklas turėtų sverti mažiau nei 115 kilogramų. „Jetson“ praneša, kad jau gavo 118 užsakymų skraidančiam aparatui, kuris kainuoja 92 000 USD.

‡ 1999–2022 © Elektronika.lt LTV.LT - lietuviškų tinklalapių vitrina Valid XHTML 1.0!