Elektronika.lt

Elektronika.lt - elektronikos, informacinių ir
ryšių technologijų portalas

Adresas: http://www.elektronika.lt
El. paštas: info@elektronika.lt
 Atspausdinta iš: http://www.elektronika.lt/naujienos/elektronika/81573/neuralink-rengiasi-pradeti-savo-technologiju-bandyma-su-zmonemis/spausdinti/

„Neuralink“ rengiasi pradėti savo technologijų bandymą su žmonėmis

Publikuota: 2022-01-25 11:32
Tematika: Elektronika, technika
Aut. teisės: ©Technologijos.lt
Inf. šaltinis: Technologijos.lt

Ir ieško darbuotojų, galėsiančių padėti atlikti bandymus ir sukurti teisinę bazę.

„Neuralink“ rengiasi pradėti savo technologijų bandymą su žmonėmis
Asociatyvi „Piabay“ nuotr.

Lig šiol Elono Musko 2017 metais įkurta kompanija „Neuralink“ lustus implantuodavo tik gyvūnams – beždžionėms ir kiaulėms. Tačiau norint, kad smegenų ir kompiuterio sąsają pasitarnautų žmonėms – pavyzdžiui, padėtų neurologiniams pacientams ar turintiems priklausomybę – reikia pradėti jį bandyti su žmonėmis, o ne tik su gyvūnais. Todėl „Neuralink“ įsteigė klinikinių bandymų direktoriaus vakansiją.

„Dirbant klinikinių bandymų direktoriumi, jums teks artimai bendradarbiauti su pažangiausiais gydytojais ir inžinieriais, o taip pat ir su pirmaisiais „Neuralink“ klinikinių bandymų dalyviais, – rašoma skelbime. – Padėsite suburti ir vadovausite komandai, kuri bus atsakinga už „Neuralink“ kompanijos klinikinius bandymus ir šios sparčiai besivystančios sferos teisinių normų kūrimą“.

„Neuralink“ jau implantavo mikrolustus į kiaulės Gertrūdos ir makakos Peidžer smegenis, kuri išmoko žaisti Pongą minties galia. Implantas yra sudarytas iš monetos dydžio prietaiso ir daugybės [2000] plonų ir lanksčių elektrodų,kuriuos su smegenų ląstelėmis smegenyse sujungia siuvimo mašiną primenantis prietaisas.

Kad gautų JAV Maisto ir vaistų kontrolės agentūros (FDA) leidimą, kompanija privalo atlikti bandymus su nedidele žmonių grupe, kad įrodytų technologijos veikimą. Paskui turės būti atlikti dar vieni tyrimai, jau su didesne dalyvių grupe, kad būtų įrodytas implantacijos procedūros ir paties implanto saugumas, rašo „Guardian“.

Neseniai duotame interviu, „Neuralink“ technologijos atžvilgiu Muskas išreiškė atsargų optimizmą. Jis tikisi,. kad pirmieji bandymai visam pasauliui ir reguliatoriui pademonstruos galimybę paralyžiuotiems grąžinti gebėjimą vaikščioti.

„Manau, „Neuralink“ galėtų atkurti viso kūno funkcionavimą patyrusiems stuburo traumą. „Neuralink“ gerai pasirodė su beždžionėmis, atlikome daug bandymų ir ką tik patvirtinome, kad implantas labai saugus ir patikimas ir prireikus, jį galima saugiai pašalinti“, – papasakojo jis „Wall Street Journal“ interviu.

Pernai, nepateikęs priežasčių, iš „Neuralink“ pasitraukė kompanijos prezidentas Maxas Hodakas. O anksčiau – didelė mokslininkų grupė, nepritarianti kompanijos etikai ir jos eksperimentams su gyvūnais, o taip pat marketinginiu požiūriu į grynai mokslinius tyrimus.

‡ 1999–2024 © Elektronika.lt LTV.LT - lietuviškų tinklalapių vitrina Valid XHTML 1.0!