Elektronika.lt

Elektronika.lt - elektronikos, informacinių ir
ryšių technologijų portalas

Adresas: http://www.elektronika.lt
El. paštas: info@elektronika.lt
 Atspausdinta iš: http://www.elektronika.lt/naujienos/elektronika/71052/continental-sukure-dar-neregeta-jutikliu-technologija-automobiliams/spausdinti/

„Continental“ sukūrė dar neregėtą jutiklių technologiją automobiliams

Publikuota: 2019-12-27 10:04
Tematika: Elektronika, technika
Inf. šaltinis: Pranešimas spaudai

Technologijų kompanija „Continental“ 2020 m. sausio mėn. Las Vegase vyksiančioje CES parodoje pristatys naują garsinių jutiklių technologiją. „Contact Sensor System“ jutikliai leis registruoti automobilio kėbulo pažeidimus, taip pat padės atgrasyti vandalus.

„Contact Sensor System“ jutikliai leis registruoti automobilio kėbulo pažeidimus©„Continental“ nuotr.
„Contact Sensor System“ jutikliai leis registruoti automobilio kėbulo pažeidimus
©„Continental“ nuotr.

Technologijų kompanija „Continental“ sukūrė naują jutiklių technologiją „Contact Sensor System“ („CoSSy“), nustatančią net ir mažiausią prisilietimą prie automobilio paviršiaus. Ši sistema remiasi garsinių jutiklių fiksuojamais signalais ir gali ne tik dar tiksliau nustatyti šalia automobilio esančias kliūtis automobilio statymo metu, bet ir atpažįsta vandalizmą kai perbrėžiami automobilio dažai, taip pat padeda užfiksuoti kada apgadinamas stovintis automobilis.

Bet to, ši sistema gali nustatyti kokiomis oro sąlygomis važiuojama arba perspėti vairuotoją apie artėjantį automobilį su įjungtu garsiniu signalu. „Contact Sensor System“ technologija bus pristatyta 2020 m. sausio mėn. Las Vegase (JAV) vyksiančioje „Consumer Electronics Show“ parodoje.

Garsinių jutiklių svarba

„Continental“ sukurti garsiniai jutikliai daug metų naudojami pasyviose automobilio saugumo sistemose – jie atpažįsta smūgio garsą ir padeda greičiau suveikti keleivių apsaugos sistemoms. Tačiau tokia garsinių signalų technologija gali padėti nustatyti kelio paviršiaus būklę, pavyzdžiui, kai kelias yra šlapias ir atsiranda akvaplanavimo pavojus.

Garsiniai signalai gali būti panaudoti ir kitais atvejais. Pavyzdžiui, jei stovintis automobilis yra įbrėžiamas ar kitaip apgadinamas. Jutikliai užfiksuoja pažeidimo laiką, o automobilio kameros nufotografuoja įvykio momentą, taip pat kito automobilio vairuotojas perspėjamas apie įvykį garsiniu signalu ir šviesomis, o savininkas informuojamas pranešimu telefone. Tai labiau atgrasins nuo vandalizmo, taip pat sumažins netyčinių pažeidimų atvejų, kai apgadinamas svetimas automobilis ir pasitraukiama iš įvykio vietos. Be to, nuomos kompanijos galės lengvai patikrinti ar naudojimo metu automobilis nebuvo apgadintas.

‡ 1999–2020 © Elektronika.lt LTV.LT - lietuviškų tinklalapių vitrina Valid XHTML 1.0!