Elektronika.lt

Elektronika.lt - elektronikos, informacinių ir
ryšių technologijų portalas

Adresas: http://www.elektronika.lt
El. paštas: info@elektronika.lt
 Atspausdinta iš: http://www.elektronika.lt/naujienos/elektronika/55610/atieva-edna-isproteje-900-ag-elektriniai-mikriukai/spausdinti/

„Atieva Edna“ – išprotėję 900 AG elektriniai „mikriukai“

Publikuota: 2016-07-21 19:15
Tematika: Elektronika, technika
Aut. teisės: ©Technologijos.lt
Inf. šaltinis: Technologijos.lt

Apie bendrovės „Atieva“ elektromobilius girdėję tikrai nedaugelis. Ir nors visi elektromobiliai važiuoja beveik be garso, retas kuris susipažinęs su šio prototipo fokusais teigs, kad „Atieva“ jam nėra girdėta. O kaipgi kitaip. Juk išprotėjusių „Atieva“ „mikriukų“ ratus suka 900 „arklių“, o nuo 0 iki 100 km/val. toks „mikriukas“ šauna per 3,08 s.

„Atieva“ prototipai projektuojami Silicio slėnyje. Iš esmės jie kuriami ant „Mercedes-Benz Metris“ miniveno bazės. Ir nors patikėti tokiais bendrovės „Atieva“ pareiškimais sunku, vis dėlto filmuoti kadrai išsklaido visas abejones.

Filmuotoje medžiagoje labai aiškiai įamžinta, kaip bandomasis „Atieva“ prototipas traukos lenktynių tiesiojoje pašeria dulkėmis tiek „Ferrari California T“, tiek „Tesla Model S“. O juk nė vienas iš pastarųjų automobilių tikrai nėra lėtas ir silpnas. „Ferrari“ ratus suka 553 AG, o „Teslos“ – net 762 AG galios agregatai.

Ir ką? Iš kur toks mutantas išlindo? Ar gali santykinai nedidelio startuolio entuziastai sukurti žaisliukus, savo techninėmis charakteristikomis lenkiančius milijardus vartančių koncernų flagmanus?

„Atieva Edna“ – išprotėję 900 AG elektriniai „mikriukai“

„Atieva“ gimė pasitinkant 2007-uosius. Pirmąją tų metų dieną bendrovę įkūrė Samas Wengas, Bernardas Tse ir Sheaupyngas Linas. Pagrindinis investuotojas buvo Venrock – Rockefellerių šeimos dukterinė bendrovė.

Iš pradžių „Atieva“ užsibrėžė tikslą kurti savo baterijų paketo technologiją. Bendrovės inžinieriai greitai perprato „Tesla“ or „Oracle“ pasiekimus ir juos savaip interpretavo. 2013-ųjų pabaigoje „Atieva“ Amerikoje jau buvo užregistravusi daugiau kaip 50 savo patentuotų išradimų ar patobulinimų. O „Atieva“ baterijų paketais buvo „pabalnoti“ keletas motociklų, sedanų, minivenų ir net autobusų.

2014 m. „Atieva“ iš investuotojų sulaukė tiek lėšų, kad galėjo žengti į kitą etapą. Bendrovė ėmė samdyti automobilių pramonėje dirbusius kvalifikuotus specialistus – dizainerius, programuotojus, inžinierius. Kompanija išsikėlė tikslą sukurti tikrą automobilį, kurio ratus suktų vien elektra.

Taip praėjusią savaitę „Atieva“ pristatė pirmąjį savo prototipą, pramintą „Edna“.

Tam tikra prasme tai yra „Mercedes-Benz Metris“ vienatūris, kurį vokiečiai sukūrė ramiam, nerėksmingam šeimyniniam važinėjimui iš taško A į tašką B. Tačiau „Atieva“ protai vienatūrį perkūrė iš esmės. Tiksliau – įmontavo jame ypatingą baterijų paketą, kuris disponuoja 87 kWh energijos, tačiau sugeba išgauti net 900 AG.

Baterijų paketą sudaro du elektriniai motorai. „Atieva“ kol kas nekonkretizuoja, kiek kilometrų gali nuvažiuoti šis prototipas vienu įkrovimu, tačiau sako, kad „kur kas daugiau už įprastinę šiuolaikinę elektromobilių normą“.

Ką gi, lieka tik apsišarvuoti kantrybe, luktelėti ir pamatyti, į ką visa tai išaugs ar transformuosis. O kad laukti būtų smagiau, siūlome pažiūrėti pirmuosius „Atieva“ prototipo pasirodymus.

‡ 1999–2024 © Elektronika.lt LTV.LT - lietuviškų tinklalapių vitrina Valid XHTML 1.0!